V horkých dnech pomůže byt ochladit správné větrání

Letos se během celého léta vrací vlny veder a podle předpovědi nás do budoucna nečeká žádná velká změna. V horkých dnech plných slunce se snažíme ochladit místnosti, ve kterých trávíme nejvíce času. Mnoho lidí nechává otevřená okna během celého dne. To je ovšem velká chyba, které byste se měli během každého parného dne vyvarovat!

Horké prostředí není zdravé

Stačí jen pár dnů a naše domovy se dokážou vyhřát na velmi nepříjemnou teplotu. Ani chladnější noci často nestačí teplotu v interiéru dostatečně snížit. Jestli pracujete z domova, jedná se o velmi nepříjemnou věc, protože trávíte v horkém prostředí většinu dne. Navíc to není dobré ani pro vaše zdraví. Pro ochlazení domu či bytu většina z nás pravidelně větrá a v noci nechává okna otevřená. Jak se ukázalo, není to nejlepší způsob.

Doporučený článek:  Rybenky se chytí do bramborové pasti. Využít lze také specifické vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Otevřená okna v horku? Nikdy!

Větrání místností, ve kterých nejvíce pobýváme během horkých dnů, může mít zcela opačný efekt, než očekáváme. Horký vzduch se ještě více ohřeje. Ve velmi horkých dnech se větrání jednoduše vzdejte. Můžete nechat okna otevřená velmi brzy ráno nebo během noci, ale jinak je nechte zavřená. Někteří radí během dne okna zakrýt bílým prostěradlem. V extrémních teplotách můžete také na okna pověsit mokré závěsy (ideálně bílé, žluté nebo oranžové), které budou odrážet hodně slunečních paprsků.

Doporučený článek:  Nejlepší psí rasy pro rodiny s dětmi

Záclony nebo závěsy namočte do velmi studené vody a zavěste na okna. Voda se bude postupně vypařovat a ochlazovat celou místnost. Máte-li možnost, můžete investovat do ventilátorů, které budou ochlazovat vzduch v každé místnosti a přinesou vám velkou úlevu během horkých dnů. Do místnosti můžete umístit také misky se studenou vodou a ledem. Jestli budete mít větrák, můžete přímo před něj postavit misku s ledem a nechat ho, aby rozptýlil studený vzduch do celé místnosti.

Zdroj: https://metro.co.uk/2022/06/17/should-you-keep-your-windows-open-or-shut-during-hot-weather-16844695/