Drahou kosmetiku i speciální masti nahradí jediný produkt. Šedé mýdlo přesvědčí i největší skeptiky

Šedé mýdlo bylo v minulosti nedílnou součástí každé domácnosti. Bohužel postupem času jsme na něj zapomněli. S příchodem barevných a voňavých mýdel, sprchových gelů a šamponů jsme ho již nepotřebovali. Pravdou je, že ho můžete doma využít i dnes. Pomůže vám na rány, modřiny a pohmožděniny. Jak šedé mýdlo používat a v čem dokáže pomoci?

Šedé mýdlo na prádlo a rány

Šedé mýdlo se skládá ze soli, glycerinu, kyseliny citronové a chloridu sodného. Neobsahuje žádná barviva ani vůně. Díky tomu ho lze použít jako hypoalergenní mýdlo pro citlivou pokožku. Nezpůsobuje alergie ani podráždění kůže, a proto ho můžete použít nejen při koupání, ale také na praní. Stačí, když trochu šedého mýdla nastrouháte a přidáte do pračky.

Doporučený článek:  Podpatky sluší každé ženě, dlouhodobé nošení si ale vybere svou daň

Šedé mýdlo působí také antibakteriálně, a proto jej můžete použít proti akné nebo na hnisavé rány. Ideální je také na omývání pooperačních ran a stehů. Opláchnout s ním ale můžete také všechny druhy oděrek nebo řezných ran. Můžete díky tomu snížit riziko vzniku infekce. Jde o skvělý produkt také pro ženy v šestinedělí, protože ho lze použít při intimní hygieně a pomůže k rychlejší regeneraci.

Zdroj obrázku: Freepik

Šedé mýdlo proti modřinám

Každý z nás je někdy nešikovný. Modřiny, podvrtnutí nebo otoky v oblasti kloubů můžete ošetřit šedým mýdlem. Kousek šedého mýdla rozpusťte ve vodě a namočte postižené místo. Vytvořit si můžete také obklady z tohoto roztoku. Sterilní gázu namočte do připraveného roztoku a přiložte na postižený a oteklý kloub.

Doporučený článek:  Špenát patří do zdravého jídelníčku každého z nás

Existují vedlejší účinky šedého mýdla?

Šedé mýdlo má mnoho výhod a nespočet využití. Mýdlo na praní může používat každý bez ohledu na věk. Neublíží ani novorozencům, kteří mají velmi citlivou pokožku. Jedinou kontraindikací jsou možné alergické reakce na některou složku šedého mýdla. Je to poměrně vzácné, ale alergii můžete mít na jakoukoli složku u jakékoli kosmetiky. Měli byste být proto opatrní i zde.

Zdroj: https://experthometips.com/26-alternative-uses-bar-soap-ultimate-list