Jarní sazeničky květin můžeme přesouvat do záhonů v půlce května

Není nic krásnějšího než pohled do vlastních rozkvetlých záhonů při poslechu spokojeně bzučících včel. Barevná zahrada není sen, může ji mít úplně každý, stačí se řídit několika málo pravidly pěstování rostlin. Výhodou je, že některé rostliny lze zasít už v březnu a z květin se tak těšit ještě dříve. Radovat se tak můžete z macešek nebo pomněnek, ale také mnoha dalších květin různých velikostí i barev. Jaké druhy se hodí pro výsev v brzkém jaře?

Jaro vyhovuje maceškám, verbenám i petúniím

První jarní měsíc je ideálním časem pro výsev řady okrasných rostlin, které mohou později zdobit zahrádku. Které rostliny jsou nejvhodnější? Rozhodně se doporučují macešky nebo verbeny, které znají lidé spíše pod českým názvem jako sporýše a jsou vyhledávanými balkónovkami. Kromě nich jistě místo najdou na zahrádce také petúnie, pomněnky nebo různé druhy hledíků, což jsou letničky, které vytvoří doslova záplavu barevných květů.

Doporučený článek:  Keříky malin může napadnout několik chorob
Zdroj obrázku: Freepik

Dostatek nádob ulehčí práci

Pro začátek si připravte dostatečné množství nádob, do kterých budete semínka sít. Pro každý druh musí být oddělený prostor, vhodné jsou různé plastové obaly od zmrzliny nebo jiných potravin, které jsou dostatečně velké a hluboké. Každou nádobku řádně označte pomocí fixu a vespodu se musí vytvořit drenážní otvory pomocí horké jehly nebo hřebíčku, aby nedošlo k zahnívání substrátu.

Jak připravit sazenice

Na dno nádob nasypejte půdu smíchanou s pískem a rašelinou v poměru 2 : 1 : 1 nebo zakupte předem připravený substrát. Povrch zvlhčete a zasypejte semínky. Menší semínka není třeba přikrývat zeminou, větší postačuje přikrýt tenoučkou vrstvičkou. Semínka ještě zvlhčete pomocí rozprašovače, nádobu přikryjte potravinovou fólií, vytvořte otvory pro přívod vzduchu. Nádoby umístěte na okenní parapet. Zvlhčujte každý den, během dne nechte větrat, aby se na fólii nekondenzovala voda. Ve druhé polovině května můžete sazeničky vysadit ven.

Zdroj: https://simplysmartgardening.com/what-to-plant-in-march/