Droždí rostliny vyživí a ochrání je před nemocemi

Kvasnice můžete využít nejen v kuchyni, ale také na zahradě. Jsou skvělé hlavně na přípravu hnojiva. Můžete si z droždí udělat také postřik, kterým zabráníte chorobám, aby rostliny napadly. Jaké rostliny můžete zalévat kvasnicovým hnojivem a pro které to není vhodné? Určitě se vyplatí používat ho na rajčata nebo okurky, které jsou velmi ohrožené právě houbami nebo plísněmi.

Jak použít droždí na zahradě?

Kvasnice používaly na zahradách už naše prababičky. Kvasnice totiž skvěle fungují jako domácí hnojivo, které navíc neobsahuje žádné chemické látky. Kvasinky patří do skupiny hub, které neškodí rostlinám. Droždí si poradí nejen s patogenními houbami, ale také dalšími bakteriemi, které rostliny mohou napadnout.

Doporučený článek:  Černá káva uchová barvy tmavého oblečení syté

Jak tedy můžete kvásek využít? Je to velmi jednoduché. Kvasnice obsahují především vitaminy skupiny B, minerály nebo bílkoviny. Jsou tak plné vlastností, které můžete využít ve prospěch rostlin. Můžete je přeměnit na účinný postřik na okurky nebo rajčata. Hodí se také pro klíčící sazenice, protože podpoří jejich zakořenění. Nejlepší je droždí používat ve spreji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak droždí rostlinám prospěje?

Droždí se pro rostliny hodí hned z několika důvodů. Podpoří jejich kořenový systém, urychlí jejich celkový růst, zajistí také bohatší kvetení rostlin. A na jaké rostliny se takové hnojivo hodí? Jak jsme uvedli, nejčastěji se používá na hnojení zeleniny, ale je vhodné také pro ovocné stromy nebo obyčejné keře. Klidně s ním můžete hnojit také pokojové rostliny, které máte doma na parapetu.

Doporučený článek:  Okna nastavená na zimní režim ušetří náklady na vytápění

Droždí bude skvěle působit proti plísním. Recept, který si ukážeme, je velmi jednoduchý. Použijte kostku čerstvého droždí, rozpusťte ji v deseti litrech vody a zamíchejte. Výsledný roztok nalijte do lahvičky a můžete používat jednou týdně, aby byly rostliny chráněné. Pokaždé si můžete udělat čerstvý drožďový roztok.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/