Hlavní důvody návštěvy lékaře najdeme ve své domácnosti. Ne kvůli nepořádku, rizikem je přehnané uklízení

Toxiny jsou v našich domácnostech přítomné ve velkém množství. Možná si ani neuvědomujeme, že je najdeme v potravinách, kosmetice nebo čisticích prostředcích. Proč jsou ale toxiny tolik nebezpečné? Hromadí se v našem těle a postupně v něm nadělají neplechu. Způsobují také alergické reakce nebo jiné druhy onemocnění. Jestli jste toxinům vystaveni, můžete se cítit unavení a vaše psychická pohoda bude tatam.

Jak se zbavit toxinů ve své domácnosti?

Jestli máte pocit, že máte doma toxinů více než dost, můžete udělat dost věcí pro to, abyste se jich zbavili. Toxiny najdete především v čisticích prostředcích, kterých máte doma nespočet. Pokud je používáte, do vzduchu se dostávají toxiny, které poté dýcháte. Čištění oken, úklid domácnosti nebo utírání prachu – k tomu jsou potřeba přípravky, které nejsou vhodné pro naše zdraví.

Doporučený článek:  Domov před myšmi ochrání jednoduché kroky dostupné každému

Přitom stačí používat přírodní prostředky, které najdete ve své domácnosti. Mezi nejčastější patří ocet, jedlá soda nebo citron. V kombinaci mohou udělat váš domov čistý, navíc citron domov provoní. Zkuste raději ekologické prostředky, ze kterých se vám nebude točit hlava nebo nebudete podráždění na rukou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Udržovat dům čistý je jistota dobrého zdraví

Pokud po sobě budete pravidelně uklízet, umyjete nádobí nebo dáte prádlo do koše, rozhodně tím podpoříte čistotu celé domácnosti. Jestli je pro vás i taková činnost obtěžující, snadno se může stát, že toxiny budou ovlivňovat váš život. Špinavý dům je plný bakterií, plísní a dalších nečistot. Proto pravidelně uklízejte, větrejte a dbejte na to, abyste k úklidu vedli také své děti.

Doporučený článek:  Vypořádejte se s nepříjemnými pachy a dodejte svému domovu svěží vůni

Dalším krokem může být odstranění kosmetických přípravků. Kosmetika, kterou denně používáte, nemusí být vhodná pro vaši pleť a některé druhy mohou být dokonce toxické. Raději si pomozte domácími prostředky. Použít na svou pleť můžete bílý jogurt, různé druhy ovoce nebo semínka. Toxické mohou být i plastové nádoby, které jsou velmi oblíbené. Uchováváme v nich nejen potraviny, ale většinou také dětské hračky nebo jiné předměty. Ani ty ale nejsou vhodné pro zdraví.

Zdroj: https://naturallivingfamily.com/chemicals-laundry-detergent-ingredients-dangers/