Při trávicích obtížích uleví tinktura o čtyřech vůních. Tento lektvar nesmí v lékárničce chybět

Trávení je velmi složitý proces, který začíná už v našich ústech. Kvůli specialitám, které si dopřáváme až příliš často, se ale může stát, že budeme po dobrém jídle trpět nejen pálením žáhy, ale také dalšími problémy, které mohou způsobit i zdravotní komplikace. Není to pouze přejídání, které tyto problémy způsobuje. Jak si pomoci od těžkého žaludku a jak využít přírodní prostředky?

Tinktury mohou pomoci i v malém množství

Tinktury jsou velmi oblíbenými prostředky. I malé množství si dokáže poradit s mnoha potížemi v závislosti na tom, o jaké se jedná. Dokážou také zlepšit vaše trávení. Navíc se tinktury poslední dobou využívají čím dál více. Jsou snadno dostupné, a můžete si je dokonce sami doma vyrobit. Ochráníte své tělo před vnějšími vlivy a mohou působit i preventivně.

Doporučený článek:  Horká, nebo ledová: vědci rozlouskli, který způsob přípravy kávy je zdravější

Jaké přísady jsou vhodné na výrobu tinktury? Mezi takové patří například zázvor, který se řadí mezi přírodní antibiotika. Pomůže nejen při nachlazení. Anýz je koření výrazného vzhledu, které pomůže žaludku dostat se zase do formy. Kmín se doporučuje už malým dětem, protože uleví od plynatosti. Nové koření odstraní zápach z úst a také snižuje bolest. Výběr je opravdu pestrý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si tinkturu vyrobit?

Jaké suroviny budete potřebovat k výrobě tinktury? Základem je vodka nebo jiná lihovina. Poté si připravte produkty, které jsme jmenovali výše, a přidejte ještě půl hrnku cukru. Koření dejte do velké zavařovací sklenice, zalijte alkoholem a poté zašroubujte. Tím vlastně začíná celý proces. Na tři měsíce sklenici dejte do pokoje, kde je příjemná teplota. Poté přefiltrujte a spojte se sirupem.

Doporučený článek:  Spálení sluncem je pro tělo vždy nebezpečné. Správná ochrana může předejít rakovině i poškození zraku

Ten si vyrobíte také velmi snadno. Sklenici vody svařte s půl sklenicí cukru a vychlaďte. Namíchanou tinkturu pak ještě na měsíc odložte stranou a pak přelijte do menších lahviček. Při používání byste si měli dát pozor. Jestliže trpíte žaludečními problémy, dejte si jednu sklenici nápoje po každém jídle.

Zdroj: https://www.omaherbalteas.com/blog/how-to-improve-digestion-naturally-herbs-teas-tinctures