I když prý nosí štěstí, málokdo je doma snese. Na pavouky jde vyzrát jednoduchými triky

Mnoho z nás má doma pavouky. Někteří lidí se jich velmi bojí a snaží se je za každou cenu zlikvidovat. Je to škoda, pavouci totiž mohou být velmi užiteční a naší domácnosti pomáhat. Opravdu je nutné se jich zbavit?

Máte je doma?

Podle předsudků se pavouci objevují v neudržovaných a špinavých domácnostech a žijí pouze tam, kde se neuklízí. Jde o mýtus. Pavouci žijí tam, kde je čisto, i tam, kde je nepořádek. Místnost může být špinavá, čistá, vlhká nebo suchá. Nejvíc se jim líbí v prostředí, kde je ticho a klid. Doma je míváme nejčastěji proto, že se chtějí ukrýt před chladem. Pokud občas větráte, pavouk se vám dostane domů velmi snadno oknem.

Doporučený článek:  Domácí wellness koutek vytvoří prostor pro klidný odpočinek

Pavouci jsou užiteční

Nebývají vítanými hosty. Málokdo totiž ví, že nás dokážou ochránit před jiným otravným hmyzem. Živí se komáry, mouchami, moly, mšicemi i mravenci. Tento hmyz je velmi nepříjemný a přenáší různé nemoci, ale pavouci si s ním hravě poradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se pavouků zbavit?

Nejčastěji se k nám tento nevítaný host dostane oknem. Dejte do oken moskytiéry, bude to pro ně mechanická překážka a jen tak se k vám nedostanou. Pavoukům také vadí některé rostliny, jako je máta nebo levandule. Jsou i další místa, kudy by se mohli pavouci do domu dostat – větrací mřížky, prahy, parapety. Tato místa jednoduše omyjte vodou s přídavkem kyseliny citronové nebo je potřete citrónem. Je to aroma, které pavouky dráždí a odpuzuje. Můžete jim zkusit život u vás znepříjemnit, ale mějte na paměti, že pavouků se nikdy nezbavíte úplně.

Doporučený článek:  Dodejte svému domovu příjemnou vůni pomocí přírodních prostředků

Jsou schovaní v různých koutech domácnosti a jsou jich tisíce. Pokud vám nedělají výrazné problémy, je zbytečné se jich zbavovat. Raději jim buďte vděční za to, že se postarají o veškerý nepohodlný hmyz ve vaší domácnosti. Možná máte obavy, že jsou jedovatí – ale v našich podmínkách nežijí natolik jedovatí pavouci, aby nás ohrozili, většina z nich ani nedokáže prokousnout kůži. Navíc se nás bojí a snaží se lidem vyhýbat. Potkat se s nimi můžete ve chvíli, kdy si jdou sehnat vodu, a narazíte na ně například v koupelně – v takové chvíli většina z nich ale skončí v odpadu.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/