Infekci močového měchýře je nutné řešit ihned. Léčbu podpoří bylinky i oblíbené bobule

Infekce močových cest jsou velmi častým onemocněním, zejména u žen. Odhaduje se, že problémy s močovým měchýřem jsou čtyřikrát pravděpodobnější u žen než u mužů. Infekce močového měchýře je doprovázena nepříjemnými bolestmi, které nás vyrušují při každodenních činnostech.

Nejčastější příčiny infekce

Nejčastější příčinou infekce močových cest je špatná hygiena. Tato infekce je často nazývána také jako důsledek „medových týdnů“. Je to proto, že ženy s aktivním sexuálním životem jsou na tyto infekce náchylnější. Ohroženy jsou však také těhotné ženy, kterým hormonální změny narušují vaginální mikroflóru. Tato nepříjemná onemocnění však lze rychle napravit.

Doporučený článek:  Výčet jejich pozitiv vás přesvědčí zařadit houby do jídelníčku každý den. Předcházejí rakovině i nadváze

Příznaky jsou velmi očividné a snadno poznatelné. Mezi nejčastější patří pálení při močení, časté návštěvy toalety, kdy se vyprázdní jen malé množství moči, bolest v dolní části břicha a pocit nepohodlí. Infekci je důležité důkladně vyléčit. Pokud se neléčí, může způsobit závažnější onemocnění močových cest a ledvin. Léčbu proveďte co nejrychleji od objevení prvních příznaků.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí ověřené léky pro infekci močových cest

Mimořádně účinné při léčbě takových infekcí je zahřívání nemocné oblasti těla. Za tímto účelem je například vhodné připravit velmi teplou ale ne horkou koupel s infuzí heřmánku. Ten má baktericidní a protizánětlivé vlastnosti. Pokud nemáte vanu, můžete si připravit pouze sedavou koupel ve větší nádobě. Výborně pomáhají také brusinky. Ty mají protizánětlivé účinky a snižují množení bakterií zodpovědných za vznik infekce.

Doporučený článek:  Hypertermie je otázka života a smrti. V rozpáleném autě dojde k přehřátí organismu během pár minut

Brusinky pomohou, když je budete jíst preventivně. Tehdy je riziko infekce nižší. Využijte také sílu borůvek. Sklenice se směsí borůvkových bobulí a klidně i listů se zalije horkou vodou a zakryje se. Nádobu, ve které se směs louhuje, je dobré zabalit šátkem nebo přikrýt tlustou dekou a nechat postát asi 20 minut. Před pitím můžete přidat med nebo citrón.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/understanding-bladder-infections-basic-information