Inhalace s éterickými oleji přemůže každou chřipku. Příjemných vůní je mnoho, stačí si vybrat

Éterické oleje jsou poměrně levné, a přesto jsou v případě nemoci naprosto nedocenitelným pomocníkem. Jste nachlazení, máte chřipku nebo bronchitidu? V tom případě stojí za to je vyzkoušet a trochu svému zdraví ulevit.

Jak vám může inhalace pomoct?

Pokud jde o inhalaci, je to velmi jednoduchý domácí způsob, jak bojovat s nepříjemnými projevy nachlazení. Umožní úspěšně vyčistit dutiny, zvlhčit a vyčistit dýchací cesty a tím ve výsledku usnadní dýchání. Inhalace jsou prospěšné nejen v boji proti infekcím, ale mohou mít i relaxační účinky. Pokud použijete správný éterický olej, můžete se díky nim zrelaxovat po náročném dni.

Doporučený článek:  Příroda překypuje dary, které na člověka působí přímo zázračně. Stačí si jen vybrat

Jak správně inhalovat?

Existuje mnoho typů inhalátorů, které vám s tím pomohou. Pokud se vám ale nechce do nich investovat, vystačíte si i bez nich. Bude vám stačit velký hrnec, vroucí voda a ručník. Pak se stačí jen naklonit nad hrnec, zakrýt hlavu ručníkem, vdechovat páru nosem a vydechovat ústy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké typy olejů použít?

Pokud k dispozici éterické oleje nemáte, vystačíte si i s párou. Pro posílení účinků inhalace jsou ale ideální. Můžete vyzkoušet například tyto:

  • tymiánový – podporuje vykašlávání,
  • eukalyptový – působí při bronchitidě a sinusitidě,
  • borovicový – ulevuje při rýmě, bolesti v krku a kašli,
  • mátový – je skvělý na ucpaný nos a večer na usínání,
  • rozmarýnový – má antibakteriální vlastnosti,
  • kurkumový – zklidňuje nervový systém,
  • skořicový olej – léčí žaludeční potíže a plynatost.
Doporučený článek:  Smog, plísně a prach. Naše plíce dostávají zabrat každý den, bylinkový detox jim uleví

Kontraindikace

Inhalace se rozhodně nedoporučují v případě chronických těžkých onemocnění dýchacích cest, zvlášť u závažných onemocnění, jako je tuberkulóza. Také mohou mít špatný vliv na pokožku. Další kontraindikací je například vysoká horečka, respirační krvácení nebo astmatické záchvaty. Je potřeba dodržovat určitá bezpečnostní pravidla, neinhalovat víc jak 3× denně a olej dávkovat střídmě – 5–‍10 kapek na jednu inhalaci.

Zdroj: https://naturallythinking.com/essential-oil-inhalation-guide