Jak na nepříjemný zápach a vlhkost v automobilu

Jistě to znáte. Sotva otevřete dveře od auta, přes nos vás praští nepříjemný zápach. Nejčastěji je způsobený vlhkostí. Problém je, že ani různé osvěžovače vzduchu si s tímto problémem neporadí, spíše k zápachu přispívají. Abyste zápach spolu s vlhkostí odstranili, podívejte se na následující tipy, jak o své auto pečovat a udržovat ho čisté a svěží.

Nečistoty absorbují vlhkost

Nečistoty a písek jsou zodpovědné za charakteristický zápach, který se line z vozu. Absorbují totiž vlhkost a následně ji odpařují. Tím mimo jiné přispívají k mlžení oken. Existuje ale účinné opatření, které se zápachem i vlhkostí zatočí, a téměř stoprocentně ho máte doma. Je to obyčejný sáček jakéhokoliv čaje.

Právě čajové sáčky jsou díky svým neobyčejným vlastnostem dokonalým řešením pro absorpci přebytečné vlhkosti. Zároveň nahradí již zmíněné osvěžovače, které také velkou měrou přispívají k tvorbě vlhkosti a mlžení skel. Nemusíte kupovat žádné drahé přípravky, stačí vzít libovolný čaj, který zrovna najdete doma a který vám příjemně voní. Velmi vhodné jsou čaje s obsahem hřebíčku nebo jiného koření.

Auto nejprve ukliďte

Jak na to? Nejprve auto důkladně umyjte, a to zevnitř i zvenčí. Pak zavěste čajový sáček tam, kam byste jindy zavěsili osvěžovač vzduchu. Uvidíte, že vlhkost ani zápach už pro vás nebudou představovat problém. Další výhodou je to, že čajový sáček i jeho obsah jsou přírodního původu, nezpůsobují tedy žádné alergie.

Pokud přeci jen doma sáček zrovna nemáte, můžete vzít sáček z tenké látky a naplnit ho solí. Ta absorbuje vlhkost stejně jako čaj. Přidejte pár kapek éterického oleje, který celý interiér auta příjemně provoní. Vůni zvolte podle toho, co je vám sympatické. K soli můžete umístit i sušené bylinky nebo aromatické koření, například levanduli, skořici nebo vanilku. O svěží vůni se ale postarají i kousky pomerančové nebo citronové kůry, případně kávová zrna.