Kvůli vysokým cenám nakupují lidé častěji nekvalitní potraviny

Dnešní doba je bohužel pro běžného občana velmi náročná. Zdražují se nejen potraviny, ale také energie. Pro mnoho domácností tak nastává situace, že si nemohou dopřát kvalitní potraviny, na které byli zvyklí. Levnější náhražky ale nejsou pro lidské tělo vhodné. Jak se tedy stravovat zdravě, ale zároveň ušetřit? Můžete si pomoci hned několika triky.

Ekonomická krize může poškodit lidské zdraví

Bohužel dnešní doba nutí lidi k tomu, aby si ničili své vlastní zdraví. Lidé nedosáhnou na kvalitní potraviny, snaží se šetřit už na všem. Je to ale chyba. I mezi levnými produkty můžete najít kvalitní potraviny, ale musíte koukat nejen na štítek, ale také na původ. Dnešní výrobci se snaží své produkty co nejvíce naplňovat chemickými látkami, které nahrazují skutečné maso, ovoce nebo zeleninu.

Doporučený článek:  Léky nemusí vůbec fungovat. Na tom, s čím se kombinují, záleží

Spotřebitelé si tohle ale neuvědomují a neustále kupují potraviny, které nejsou vyrobené z toho, z čeho by měly. Vezměte si například šunkový salám nebo buřt. Jsou to produkty, které by měly obsahovat maso, ale mají ho pouze několik desítek procent. Zbytek tvoří především voda, ale také různé stabilizátory nebo zvýrazňovače chuti. Proto je lepší hledat potraviny na místních trzích nebo u ověřených prodejců, kde víte, co kupujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Lidé s intolerancemi to mají těžké

Bojovat s financemi ale musí také lidé, kteří mají cukrovku nebo si musí kupovat bezlepkové potraviny. Ty jsou drahé samy o sobě. Výrobci spoléhají na to, že lidé nečtou etikety a nezajímá je, co si kupují. Ve skutečnosti ale můžete najít kvalitní výrobky, které nebudou tolik drahé, ale mohou se srovnat s těmi, které jsou mnohdy až předražené. Pozornost věnujte hlavně sladkostem, které vlastně neobsahují nic dobrého pro tělo.

Doporučený článek:  Silná pětka pro silné kosti: Obohaťte svůj jídelníček a užijte si pohyb bez bolesti

Běžný člověk do svého těla dostane až 2 kg přidaných látek, a to právě z průmyslově vyrobených potravin. Proto dbejte na kvalitní ovoce, zeleninu, ale také maso nebo mléčné výrobky. Dnes najdete po celé republice spoustu farem, které se zabývají chovem a prodávají vlastní produkty.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318630, https://www.npr.org/sections/health-shots/2023/05/25/1178163270/ultra-processed-foods-health-risk-weight-gain, https://health.umms.org/2020/02/24/farmers-markets/, https://www.healthline.com/nutrition/healthy-eating-on-a-budget, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9249520/