Jak obarvit vlasy bez chemie?

Většina žen používá k obarvení vlasů kosmetické barvy, které obsahují mnoho chemických látek. Tyto látky nejen že škodí vašim vlasům a pokožce hlavy, ale také škodí našemu životnímu prostředí. Zkusme tedy metody barvení vlasů bez chemie. Barva vlasů bude zářivější, a navíc vlasy posílíte a vyživíte.

Zlatohnědé vlasy – cibule

Stačí zalít cibulové slupky litrem vody a přivést k varu. Cibulové slupky odstavte z plotny a nechejte hodinu louhovat. Tímto odvarem si opláchněte vlasy a poté vlasy zabalte do ručníku. Po asi hodině odvar omyjte z vlasů vodou a radujte se ze zlatohnědých kadeří.

Doporučený článek:  Jak zhubnout v obličeji?

Světlé vlasy – heřmánek

Pokud chcete vlasy trochu zesvětlit a dodat jim krásnou světlou barvu a zdravý vzhled, sáhněte po heřmánku. 100 g květů heřmánku zalijte 500 ml vody a přiveďte k varu. Nálev sceďte a propláchněte roztokem z jablečného octa. S tímto heřmánkovým nálevem si umyjte vlasy a nechte 10 minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Tmavě hnědé vlasy – ořechy

Slupka ze zeleného ořechu vaše vlasy dokonale obarví. Oloupejte 15–20 zelených ořechů a zalijte je horkou vodou. Nechte nálev luhovat a po chvíli nanášejte kartáčkem na vlasy. Ideální je nanášet tuto barvu pramen po prameni. Nechejte asi 20 minut působit a pak opláchněte vodou. Pokud chcete tmavší odstín hnědé, použijte do nálevu také skořápky ořechů. Skořápky vlašských ořechů se však musí louhovat až 3 dny.

Doporučený článek:  Nový trend v manikúře uchvátí každého. Sušené květy připomenou rozkvetlé jaro a rozveselí chmurné dny

Červená barva vlasů – červená řepa

Také na extravagantní barvy vlasů je příroda připravena. Stačí vymačkat šťávu z mrkve a řepy a dle požadovaného odstínu šťávu nanést na suché vlasy. Šťávu nechte na vlasech asi 1 hodinu působit a poté ji opláchněte. Pokud chcete tmavší odstín, postup klidně několikrát opakujte.

Barva možná nevydrží na vlasech tak dlouho, jako chemické barvy, ale určitě uděláte dobře nejen svým vlasům, ale také přírodě.

Zdroj: https://maneaddicts.com/your-diy-guide-to-all-natural-hair-dye/