Rostliny, které přinesou smůlu a neštěstí do domu: těchto se okamžitě zbavte

Víte, že některé druhy rostlin není vhodné mít doma? Mohou totiž do domácnosti přinést nejen neštěstí, ale také bídu. Jaké rostliny mezi takové patří? Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, říká se. Hodně tomu přispějí také květiny, které máte doma. Kterým se raději vyhnout, prozradíme v článku.

Nikdo si nedokáže představit domácnost bez květin

Krásně vyzdobený domov nebo balkon, to je snem téměř každé ženy, která chce mít útulnou domácnost a chce se cítit dobře. Bohužel k pohodě nepřispívají některé rostliny, které určitě máte doma nebo jste je u někoho viděli. Mezi takové patří například ty odkvetlé, u kterých čekáte, jestli z nich ještě něco bude. Pokud máte doma květiny, u kterých jste nějakou dobu neviděli žádné květy, je na čase se jich vzdát.

Doporučený článek:  Splést si myčku s pračkou se může paradoxně vyplatit. Výsledkem bude dokonalá čistota

Nepůsobí dobře na oko a ani pro vaši domácnost nebudou znamenat nic dobrého. Můžete se často dostat do hádek, nepůjdou k vám peníze ani rodinné štěstí. Mezi rostliny, které byste měli vynechat, patří břečťan, který je sice jedovatý, ale i tak je oblíbenou rostlinou především na terasách nebo balkonech. Velmi snadno se pěstuje, ale může kvůli němu dojít k problémům ve vztazích.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další rostliny je lepší nemít doma?

Filodendron je další zástupce rostlin, které doma raději nemějte. Přinese neštěstí a neporozumění ve vztahu. Vypadá sice skvěle, a to hlavně ve velkých a světlých prostorách, ale pro lidskou psychiku to není vhodná květina. Jestliže ho budete mít doma delší dobu, může se stát, že se váš vztah rozpadne, a dojít může i k rozvodu.

Doporučený článek:  Kam vyrazit na teambuilding? Určitě do Posázaví na Sporthotel Kácov

Měsíček lékařský je oblíbenou bylinou, která může pomoci při mnoha zdravotních problémech. Bohužel ale také patří mezi rostliny, které není vhodné mít doma. Podporuje totiž závislost, ať se jedná o alkohol, hraní počítačových her, nebo sledování televize. Proto ho doma raději nepěstujte.

Zdroj: https://www.agrifarming.in/bad-luck-plants-at-home-list-of-unlucky-plants-at-your-house