Jak se správně vážit? Dodržujte tato pravidla!

Vážit se je potřeba. Obzvlášť, pokud jste v redukčním režimu. V takovém případě je pro vás důležité vědět, zda vše postupuje tak, jak má a dietní opatření fungují. Abyste se ale mohli číslo na váze brát vážně a věřit mu, je potřeba dodržovat několik pravidel. Pokud se budete vážit kdykoliv se vám zachce, čísla nebudou přesná a mohou vás jen stresovat. I pokud zrovna nejste v hubnoucím režimu, není na škodu se občas zvážit. Právě z důvodů, abyste se k nadváze nedopracovali. V takovém případě vám stačí na váhu vlézt jednou za měsíc.

Doporučený článek:  Na skvrny od vosku platí mráz, využít lze také fén a bramborový škrob

Jak často se vážit?

Pokud držíte dietu, možná máte chuť vlézt na váhu po každém jídle. To rozhodně nedělejte. Optimální je se vážit jednou za týden a vždy ve stejnou dobu. Vyberte si dem, který budete schopni dodržet. A také denní dobu, ideálně ráno, ale pokud vám to ráno nevychází, můžete i večer před spaním. Z důvodů výkyvů vody v těle není dobré se vážit pokaždé různou denní dobu. Při zdravém stylu hubnutí, což je 0,5 – 1 kg týdně, nemá navíc žádný význam vážit se denně. Během dne může váha kolísat. Pokud se budete vážit vždy ráno, po probuzení a vyprázdnění, uděláte nejlépe a dostanete přesné výsledky. U žen je potřeba pamatovat na to, že se váha výrazně mění i v průběhu měsíce. Před menstruací tělo zadržuje vodu a můžete mít i o několik kilogramů více. V té době se buď nevažte, nebo se toho nelekejte, je to běžné.

Zdroj obrázku: Freepik

V jakém oděvu a pozici se vážit?

Nejlépe pokaždé ve stejném oděvu. Pokud se vážíte ráno, tak bud´ v pyžamu nebo nazí, případně ve spodním prádle a rozhodně bez bot. Dodržujte vždy totožné podmínky. Váha by měla být na zcela rovném povrchu. Vhodné jsou dlaždičky nebo podlaha, určitě ne koberec a neměli byste ji přemisťovat. Chodila by měla být ve středu váhy. Postoj rovný. Nezapomeňte, že na váze jsou jen čísla a řiďte se i tím, jak se cítíte. Vyšší čísla vždy neznamenají nadváhu, jde i o stavbu těla.

Zdroj: https://www.seattletimes.com/seattle-news/health/how-to-use-a-scale-correctly/