Zlepšete svůj metabolismus. Můžete díky tomu i zhubnout!

Metabolismus je látková a energetická výměna v lidském organismu. Přeměňuje živiny přijaté v potravě ve svůj prospěch a uvolňuje energii. Každé tělo má energetické požadavky různé v závislosti na věku, váze, pohlaví, fyzické aktivitě a dalších aspektech.

Na správném fungování našeho metabolismus je závislé naše trávení a s tím spojené případné hubnutí. Nezdravé návyky v našem životním stylu mají za následek problematické fungování metabolismu; čili jeho zpomalování.

Posilněte imunitu

Namísto všemožných doplňků stravy a vitamínů zkuste běžné suroviny. Vzhledem k nadsazeným cenám lékárenských přípravků ušetříte nemalé peníze. Odstartujte svůj den novým návykem v podobě citronové vody. Spousta lifestylových blogerek tento ranní nápoj s oblibou propagují a opravdu má kýžený účinek. Teplá či vlažná voda s citronem dodává tělu pektiny, které zlepšují funkci trávicího traktu a čistí tělo od toxinů.

Zdroj obrázku: Freepik

Alespoň jedno jídlo dne zkuste nahradit zeleným koktejlem, známým také pod pojmem smoothie. Do nápoje zařaďte čerstvý špenát, kiwi a banán. Tento tekutý pokrm vás zasytí, dodá energii a zároveň napomůže lepšímu trávení.

Doporučený článek:  Černý bez je skutečný poklad pro zdraví. Ve sladkém sirupu si ho zamiluje celá rodina

Na posílení imunity je mimo jiné skvělé i kysané zelí. Obsahuje kyselinu mléčnou, která přirozeně obnovuje střevní mikroflóru. Také snižuje krevní tlak a podporuje obranyschopnost.

Nastartujte hubnutí

Je obecně známo, že hubnete, pokud se příjmem pohybujete v kalorickém deficitu. Látkové přeměně ve vašem těle ale můžete napomoci. Pijte hodně studené vody. Nejenže je pitný režim velice důležitý, ale co se týče teploty, je to téměř strategický tah. Tělo vynaloží spoustu energie, aby studenou vodu ohřálo na tělesnou teplotu, a tak pouze touto aktivitou zrychlí metabolismus až o několik desítek procent.

Doporučený článek:  Nepoddajné vlasy zkrotí správná každodenní péče. Mnoho chyb je zbytečně ničí

Kromě studené vody pijte i zelený čaj a kávu. Kofein patří mezi přirozené spalovače tuků. Jen pozor na to, že více neznamená lépe. Všeho s mírou, a to i v případě kávy a zeleného čaje.

Co dalšího platí na váš metabolismus? Máte své zaručené tipy, jak se dostat do „formy“?

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/diet-and-weight-loss/does-metabolism-matter-in-weight-loss