9 tipů na levné a pohodlné cestování letadlem

Cestování letadlem? Pro někoho jen tato představa znamená noční můru! Letiště jsou místem, kde proudí davy lidí a nelze ani najít sedačku, kde spočinout. Navíc na většině letišť neexistuje možnost vyjít na čerstvý vzduch, hodinové čekání ve frontách tak vysušuje sliznice a způsobuje záněty očí i suchý kašel. A o cenách se není třeba ani zmiňovat, protože jde o strach si objednat kávu nebo láhev minerálky. Jak si tedy cestování letadlem zpříjemnit?

1.     Online check-in

Bez čekání v dlouhé frontě u check-inu? Ano, většina leteckých společností nabízí online odbavení 24 hodin před odletem, navíc si lze vybrat pohodlné a vám příjemné místo u okna nebo naopak do uličky.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit náramek z gumiček? Naučte se tento jednoduchý způsob

2.     Výběr místa v letadle

Při výběru místa v letadle se vyhněte přední části, kde bývají usazovány na běžných letech rodiny s malými dětmi, ale nevybírejte ani v zadní části, kde jsou citelnější turbulence. Volte ve střední části v okolí křídel.

3.     Před dlouhým letem se projděte

Před dlouhým letem si nečtěte ani neseďte, ale raději choďte, prokrvíte si tak nohy a okysličíte organismus. Nasedíte se dost v letadle, kde si můžete i číst.

4.     Prázdná láhev v příručním zavazadle

Nechcete platit za drahou vodu, vezměte si do příručního zavazadla prázdnou plastovou láhev, kterou si můžete naplnit po bezpečnostní kontrole pitnou vodou z pítka.

Doporučený článek:  Zahradní maliny ohrožuje několik častých škůdců

5.     Svačina s sebou

Jídlo na palubě letadla není valné kvality, navíc bývá nevyvážené. Na některých letech se dokonce nepodává žádné občerstvení zdarma, je proto vhodné si připravit vlastní zdravou svačinu, kterou si můžete během letu sníst.

6.     USB kabel se hodí vždy

Při dlouhých letech nebo přestupech si potřebujete dobít mobilní telefon? Nezapomeňte si vzít klasickou nabíječku, ale také USB kabel, který můžete připojit do počítače nebo televize, které bývají na letišti k dispozici pro cestující.

Doporučený článek:  Jsou vaše nové boty nepohodlné? Podívejte se, co s tím!

7.     Rezervní prádlo v kabelce

Jak se cítit svěží po dlouhém letu? Převlékněte se do čistého spodního prádla nebo trička, které máte s sebou v kabelce nebo příručním batohu.

8.     Pohodlné oblečení na dlouhé lety

Džíny nebo kostýmek s lodičkami na dlouhý let? Není nic horšího než být sešněrovaný dlouhé hodiny v nepohodlném oblečení, volte raději sportovní oděvy, ve kterých se budete cítit dobře.

9.     Cestovní polštář i spací maska

Jak usnout na dlouhém letu? Po občerstvení si dopřejte spánek, určitě se hodí pohodlný cestovní polštář i spací maska na oči, díky kterým na několik hodin usnete!