Jak snadno a rychle nafouknout balónky bez hélia?

Připravujete oslavu narozenin pro svou dceru nebo syna a potřebujete nafouknout obrovské množství balónků? Balónky obvykle plníme heliem, ale to je bohužel poměrně drahé. Dobrou zprávou je, že na něm můžete hodně ušetřit, protože existují i další způsoby, které se mohou stát skvělou zábavou samy o sobě. Metody jsou přitom rychlé, takže se nebudete nafukováním dekorací zbytečně zdržovat. Podívejme se, jak to můžete udělat.

Pro děti bude plnění balónků velmi zábavné a budete z toho moci dělat část oslavy. Když zapojíte děti do příprav, mnohem více si oslavu užijí. Vše potřebné najdete v kuchyni, ale především v případě dětí nikdy nezapomínejte na ochranné prostředky. Dejte jim rukavice a zástěry, aby se jim nic nestalo nebo si nezničili oblečení.

Doporučený článek:  5 způsobů, které usnadní loupání vařených vajec

Co budete potřebovat?

Je to velmi jednoduché. Na výrobu nádherné dekorace budete potřebovat jen balónky, prázdnou láhev o objemu jeden nebo jeden a půl litru, čajovou lžičku, trychtýř, ocet a jedlou sodu. Láhev naplňte octem až do 1/3 její výšky. Do balónku vložte trychtýř a přidejte dvě až tři lžičky jedlé sody. Poté dejte balónek přes hrdlo lahve.

Chemická reakce děti poučí i pobaví

Jakmile nasypete jedlou sodu do octa, můžete sledovat jejich interakci. Jakmile začne jedlá soda reagovat s octem, vznikne oxid uhličitý, který je těžší než vzduch. Balónek nebude létat, ale i přesto z nich můžete udělat zajímavou dekoraci na oslavě. Stačí balónek elektrizovat třením o syntetický materiál a přilepit je například ke stropu. Účinek statické elektřiny bude působit až 5 hodin, což by mělo stačit na celou oslavu vašich dětí.

Doporučený článek:  Oloupat brambory rychlostí blesku může umět každý. Chyby mnozí dělají už při nákupu

Až budete tuto metodu zkoušet, zapojte do procesu své děti. Nejen, že to bude velmi zábavné, ale můžete je také trochu poučit o fyzice a chemii v praxi. Není lepší způsob, jak motivovat své děti k učení nových věcí, zejména pokud jste o fyziku a chemii.

Zdroj: https://balloons.online/blog/no-helium-no-problem-3-ways-to-use-balloons-without-helium/