Jak snadno a rychle nafouknout balónky bez hélia?

Připravujete oslavu narozenin pro svou dceru nebo syna a potřebujete nafouknout obrovské množství balónků? Balónky obvykle plníme heliem, ale to je bohužel poměrně drahé. Dobrou zprávou je, že na něm můžete hodně ušetřit, protože existují i další způsoby, které se mohou stát skvělou zábavou samy o sobě. Metody jsou přitom rychlé, takže se nebudete nafukováním dekorací zbytečně zdržovat. Podívejme se, jak to můžete udělat.

Pro děti bude plnění balónků velmi zábavné a budete z toho moci dělat část oslavy. Když zapojíte děti do příprav, mnohem více si oslavu užijí. Vše potřebné najdete v kuchyni, ale především v případě dětí nikdy nezapomínejte na ochranné prostředky. Dejte jim rukavice a zástěry, aby se jim nic nestalo nebo si nezničili oblečení.

Doporučený článek:  Pečicí papír se doma neztratí. Opraví rozbitý zip a vytvoří originální dárek

Co budete potřebovat?

Je to velmi jednoduché. Na výrobu nádherné dekorace budete potřebovat jen balónky, prázdnou láhev o objemu jeden nebo jeden a půl litru, čajovou lžičku, trychtýř, ocet a jedlou sodu. Láhev naplňte octem až do 1/3 její výšky. Do balónku vložte trychtýř a přidejte dvě až tři lžičky jedlé sody. Poté dejte balónek přes hrdlo lahve.

Chemická reakce děti poučí i pobaví

Jakmile nasypete jedlou sodu do octa, můžete sledovat jejich interakci. Jakmile začne jedlá soda reagovat s octem, vznikne oxid uhličitý, který je těžší než vzduch. Balónek nebude létat, ale i přesto z nich můžete udělat zajímavou dekoraci na oslavě. Stačí balónek elektrizovat třením o syntetický materiál a přilepit je například ke stropu. Účinek statické elektřiny bude působit až 5 hodin, což by mělo stačit na celou oslavu vašich dětí.

Doporučený článek:  Dřez v kuchyni plný usazenin a zápachu: domácí prostředky se s ním rychle vypořádají

Až budete tuto metodu zkoušet, zapojte do procesu své děti. Nejen, že to bude velmi zábavné, ale můžete je také trochu poučit o fyzice a chemii v praxi. Není lepší způsob, jak motivovat své děti k učení nových věcí, zejména pokud jste o fyziku a chemii.

Zdroj: https://balloons.online/blog/no-helium-no-problem-3-ways-to-use-balloons-without-helium/