Kytice tulipánů je krásnou dekorací nejen na jaře. Díky šikovným trikům vydrží čerstvá mnohem déle

Tulipány jsou jedny z nejoblíbenějších rostlin, které můžete mít ve váze. Patří mezi jarní květiny, nejvíce se spojují s Velikonocemi. Můžete si jimi vyzdobit svůj jídelní stůl. Jestli máte rádi tulipány, rozhodně pak víte, jak se o ně starat, pokud je máte ve váze. Jestli nemáte zkušenosti, poradíme, jak prodloužit jejich čerstvost.

Jakými prostředky můžete prodloužit životnost tulipánů?

Tulipány patří společně s růžemi nebo narcisy mezi oblíbené květiny, které dostáváme od svých nejbližších. Jestli netušíte, co přinést ženě, rozhodně nic nezkazíte právě vázanou kyticí květin, které běžně koupíte v obchodě nebo natrháte na zahradě. Protože jsou to ale rostliny, které budou uříznuté ve váze, bude potřeba je ošetřit, abyste si jejich přítomnost mohli vychutnat mnohem déle.

Doporučený článek:  Hlodavců v domácnosti je nutné zbavit se okamžitě

Jak zajistit, aby byly tulipány déle čerstvé? Jestli je máte doma, stačí je seříznout, aby nasály mnohem více vody. Ideální je úhel 45 stupňů a ořez stonků alespoň tři centimetry dlouhý. Dejte pak rostliny do vázy, která bude zasahovat do dvou třetin stonků. Při každé výměně vody byste pak měli stonky zase zkrátit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud odstraníte spodní listy, tulipány budou lépe brát vodu

Spodní listy mohou přijít do kontaktu s vodou ve váze a ta se může mnohem dříve zkazit nebo nebude pro rostliny vhodná. Proto je nutné ji denně měnit a také je potřeba listy otrhat, aby se ve vodě nenamáčely. Nikdy nedávejte tolik vody, aby se v ní tulipány topily, protože to nemají rády. Voda by pak měla být vlažná, nikoli studená. Stonky zůstanou pevné a bude to vypadat, že jsou tulipány čerstvě utržené.

Doporučený článek:  Namočení prádla předem zlepší proces praní

Tulipány pak nemají rády teplo ani sluneční paprsky, proto je nedávejte do jejich dosahu. Také se s některými rostlinami ve váze nesnesou. Narcisy mohou způsobit, že budou rychle vadnout, nebude se jim líbit ani ve společnosti růží. Životnost tulipánů pak můžete prodloužit také tím, že do vody přidáte cukr nebo měděnou minci.

Zdroj: https://rooapron.com/2017/04/19/tulip-care-tips-tricks/