Jak zhubnout v obličeji?

Tuk se nám nehromadí jenom kolem stehen, břicha nebo rukou. Usadí se také na obličeji, který se velmi těžko hubne. Cvičením si můžete pomoci, ale neexistuje žádná partie, na kterou se zaměříte a cíleně ji zhubnete. Jestli přiberete několik kilogramů, na vašem obličeji to bude znát, budou plnější a mohou se objevit „dvě brady“.

Proč má někdo velmi kulatý obličej?

Nezdravý životní styl, žádný pohyb, sezení u počítače – to jsou hlavní důvody, proč tloustneme a proč se nám obličej kulatí. Především nám chybí vláknina, kterou nedoplňujeme v takovém množství, jaké tělo potřebuje. Stejně tak kvalitní bílkoviny a tuky, které by měly být součástí stravy každého z nás.

Doporučený článek:  Nadměrné vypadávání vlasů je nutné řešit ihned. Tělu chybí tři zásadní prvky

Vysoké množství soli, které do těla dostáváme, společně s nedostatkem pohybu způsobí hromadění tuku nejen v oblasti břicha nebo stehen, ale také se to projeví na krku a tváři. Je to estetický problém, kterého se můžete zbavit pomocí jednoduchých triků. Prvním z nich je zdravá strava.

Změňte stravovací návyky a dopřejte si dostatek pohybu

Pravidelný pohyb a vyvážený jídelníček jsou tou nejlepší cestou, jak zhubnout několik kilogramů, a to nejen na těle, ale také v obličeji. Dávejte si čerstvou zeleninu, ovoce, přidejte zdravé tuky a oleje. Naopak zapomeňte na sladkosti, tučná smažená jídla a sladké perlivé nápoje.

Doporučený článek:  Nádherné vlasy jako ze salonu můžete mít každý den. Přírodní produkty je rozzáří a zpevní

Důležité pro tělo je dopřát mu hodně vody. Pokud nebudete dostatečně pít, projeví se to na vašem těle, ale nejen tím, že přiberete. Mohou se objevit kožní problémy. První změnu vaše okolí uvidíte právě na obličeji. Zapomeňte ale na sladké džusy nebo perlivé nápoje. Dopřejte si vodu s citronem, zelené čaje nebo kvalitní kávu. Navíc, pokud nebudete dostatečně pít, tělo si to málo vody, které dostane, uloží – a tak vznikají otoky nejen na nohou. Proto pijte alespoň dva litry denně, při zvýšené sportovní aktivitě ještě více, protože se budete více potit.

Doporučený článek:  Slunečnicový olej prospěje zdraví i kráse, vyplatí se však sáhnout po jediné variantě