Jednoduchý trik prozradí, že je zahrada plná klíšťat. Nebezpečný parazit může být blíž, než čekáte

Jestliže máte doma zahradu, určitě si přejete, aby na ní bylo bezpečno. Co se týče klíšťat, nejsou sice sama o sobě extra nebezpečná, ale mohou přenášet různé nemoci, které nám mohou zavařit. Jak zkontrolovat, že je naše zahrada bez klíšťat a nejen děti se po ní mohou pohybovat bez obav?

Nakazit se můžete snadno i vy

Klíšťata se dnes mohou objevit nejen v lese nebo vysoké trávě, ale narazíte na ně také ve městě nebo na vlastní zahradě. Dnes jsou tito paraziti skoro na každém kroku a je potřeba se proti nim chránit, a to nejen repelenty nebo tím, že se obléknete do dlouhých rukávů a nohavic. Klíšťata jsou nejvíce aktivní již na konci března a vydrží jim to až do listopadu, kdy teploty klesnou a klíšťata se ukládají k zimnímu spánku.

Doporučený článek:  Hraboše vyženou ze zahrady přírodní plašiče nebo domácí mazlíčci

K tomu, abyste zjistili, jestli nejsou i na vaší zahradě, stačí zkusit tento trik. Vezměte si bílé prostěradlo, které přivažte na násadu od koštěte nebo jiný kousek dřeva, a udělejte si malou procházku po zahradě. Látku několikrát přetáhněte po trávě, potom rozložte na trávu nebo na chodník a prohlédněte, jestli se klíště nechytlo. Určitě tam alespoň jedno najdete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakou zvolit ochranu proti klíšťatům?

Proti klíšťatům se můžete bránit nejen repelenty, které si můžete vyrobit i doma, ale také tím, že se budete vhodně oblékat. To znamená, že na vycházku do lesa nebo trávy si raději vezměte dlouhé rukávy a nohavice. Budete tím nejlépe chránění. Vhodné je také vzít si světlé oblečení, na kterém budou klíšťata vidět v případě, že na vás skočí.

Doporučený článek:  Sušení prádla v malém bytě nemusí být boj. Nejnovější hit zkouší hospodyňky po celém světě

Po každé procházce lesem se večer ve sprše zkontrolujte, protože klíště můžete snadno přehlédnout. Po nějaké době od kousnutí ale bude postižené místo svědit, a čím déle bude klíště do vaší kůže zakousnuté, tím větší hrozí riziko, že se do krve dostanou nebezpečné látky, které přenesou do organismu nemoci. Klíšťata milují lidský tělesný pach, ale nepoužívejte ani silné parfémy.

Zdroj: https://www.whiteknightpest.com/blog/post/the-trick-to-keeping-ticks-out-of-your-fort-worth-yard