Zbavit se ovocných mušek není vždy snadné. Past s octem je spolehlivě eliminuje

Ovocné mušky jsou malý hmyz, který se čas od času objeví v každé kuchyni. Nejvíce je přitahuje čerstvé ovoce a zelenina. Tito škůdci se množí velmi rychle, a i když vypadají neškodně, mohou ovlivnit naše zdraví. Existuje však účinný způsob, jak se jich zbavit.

S kým máme tu čest

Ovocné mušky jsou malý hmyz, který dosahuje velikosti pouhé dva až tři milimetry. Na jeho tykadlech jsou receptory, které mu pomáhají nalézt zdroj potravy. Mají dosah až několik metrů a díky nim je ovocná muška schopna cítit ovoce. Kromě toho se vetřelec rychle množí larvami, které se mohou nacházet i v našich potravinách.

Doporučený článek:  Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Zachraňte své rostliny s obyčejnou zeleninou

I když se zdají být malé a nenápadné, mohou být škodlivé pro naše zdraví. Znečišťují potraviny, kterými se živí. Přenášejí bakterie, viry a jiné mikroby a tato skutečnost dokáže ovlivnit naše tělo. Pokud jsou ovoce nebo zelenina, na kterých tyto mušky hodovaly, shnilé nebo silně poškozené, určitě je bez váhání vyhoďte. Nestojí to za to, abyste se nakazili bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Shnilé ovoce je největší lákadlo

Nic nepřitahuje tento hmyz tolik jako shnilé ovoce. Vyzařuje totiž vůni ethanolu a ethylacetátu, který je výsledkem fermentace potravin. Hmyz zlákaný sladkou a mírně kyselou vůní si s velkou chutí začne na těchto kouscích pochutnávat. Navíc se živí kvasinkami, které se vytvářejí v důsledku tohoto procesu. Existuje mnoho domácích způsobů, jak bojovat proti ovocným muškám, ale jeden z nich je obzvláště účinný.

Doporučený článek:  Vaření budoucnosti: žena z Itálie ukázala, že vaření v myčce se vyrovná umění šéfkuchařů

Jedná se o konkrétní kombinaci jablečného octa s mycím prostředkem na nádobí. Tyto látky vytvářejí spolehlivou past pro hmyz, čímž přinášejí očekávané výsledky. Jablečný ocet má vlastnosti, které tyto vetřelce přitahují, a kapalina na mytí nádobí způsobí, že se ovocné mušky utopí rychleji. Stačí, když do poloviny sklenice nalijete jablečný ocet a přidáte do něj pár kapek tekutiny na mytí nádobí. Opatrně směs zamíchejte, ale tak, aby se navrchu nevytvořila pěna. Tuto past pak dejte na více míst v kuchyni. Průběžně pasti kontrolujte a vyměňujte.

Zdroj: https://www.bonappetit.com/story/how-to-get-rid-of-fruit-flies