Příroda překypuje dary, které na člověka působí přímo zázračně. Stačí si jen vybrat

Medicína dělá každou minutou obdivuhodné pokroky, věda jde kupředu a díky tomu je v dnešní době reálné vyléčit dříve beznadějné nemoci. Existují případy, ve kterých se bez farmaceutických přípravků neobejdeme. Na druhou stranu ovšem jsou i ty, kdy nám pomohou dary přírody.

Stačí vejít do lesa a vyřešíte nejednu zdravotní potíž. A to momentálně není řeč o čerstvém vzduchu a energii stromů, jež napomáhají našemu duševnímu zdraví. Najdete tam totiž plody lesa, které fungují jako obstojná substituce léků z lékárny. Stačí vědět, co máte hledat!

Doporučený článek:  Léčivé tinktury v sobě koncentrují maximum prospěšných složek. Tyto 4 recepty by měl zkusit každý

Je libo ostružiny, maliny či borůvky?

Lesní plody obsahují spoustu nutričních hodnot. Ty s tmavou slupkou jsou považovány za nejzdravější. Samy o sobě působí protizánětlivě a někdo věří, že chrání před rakovinou. Bonusem zůstává, že ovoce v lese roste svým životem bez chemických postřiků.

Borůvky v sobě mají látky, které pozitivně působí na oči a střeva. Konzumací ostružin získáte pro tělo vápník, hořčík a vitamín K. Všechny zmíněné látky jsou důležité pro vaše kosti. Divoké jahody jsou bohaté na vápník, draslík, fosfor, síru a vitamín C. Tyto červené sladké plody jsou tedy doporučovány pacientům s potížemi žaludku a ledvinovými kameny. Maliny jsou plné vitamínů B, hořčíku, železa, vápníku a draslíku. Pomáhají srazit vysoké teploty, snižují krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi a mimo jiné listy maliníku podporují plodnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Maso pro chudé léčí

V době nedostatku masa se jako náhrada sbíraly houby. Lidé se dělí na dvě skupiny, někteří je milují, jiní je nemohou ani cítit. Tak či tak jim nelze odepřít jejich nutriční hodnoty a prospěšné látky, které v sobě skrývají.

Doporučený článek:  Oteklý krk není radno brát na lehkou váhu. Co může znamenat, nikdo zažít nechce

Liška obecná pozitivně působí na funkci jater, zrak i trávicí trakt. Obsahuje vitamíny C a D a draslík. Hřib smrkový má protizánětlivé účinky a hřibová pasta napomůže od svalových křečí. Stačí ji přiložit na zasažené místo. Hlíva ústřičná snižuje cholesterol a pomáhá při bakteriálních infekcích a zánětech.

Přírodní léky můžeme získat i z lesních dřevin. Bříza, dub nebo smrk nejsou výjimkou. Využíváte naplno vše, co nám příroda kolem nás nabízí? Jak s jejími dary nakládáte vy?

Zdroj: https://wellwo.es/en/properties-of-forest-fruits-2/