Kávová sedlina jako odpad jenom vypadá. V kosmetice dokáže hotové zázraky

Šálek kávy bývá nedílnou součástí rána pro mnohé z nás. Někteří si bez ní ráno nedokážou představit. Pokud jste však nevěděli, jak můžete využít i kávovou sedlinu, která po vypití tohoto lahodného nápoje zůstává, poradíme několik způsobů, k čemu všemu se může skvěle hodit.

Káva se již dlouho využívá i v kosmetice

Hlavní složka kávy, která nás ráno dokáže probudit, je kofein. A právě ten má skvělé účinky také na pokožku. Proto se často nachází ve složení mnoha pleťových vod, zpevňujících krémů nebo sprchových šamponů. Někteří ji dokonce považují za zabijáka celulitidy. Přidání kávy do kosmetiky včetně mýdla může pokožce pomoci obnovit její elasticitu a vyhladit ji.

Doporučený článek:  Vanilkový olej patří výhradně na jedno místo. Lidé ho však dávají mylně jinam

Tak jako ani kávu nemohou pít všichni, tak existují lidé, kteří by si na kosmetické výrobky z kávy měli dávat pozor. Nemusíte se jim vyhýbat úplně. Ze začátku vyzkoušejte přípravek jen na malém kousku kůže. Zkuste opakovat pár dní, a pokud nezaznamenáte žádné vedlejší účinky, můžete je bezpečně používat. Zvýšenou pozornost by kávové kosmetice měli věnovat lidé s prasklými kapiláry a lidé se sklonem k takzvaným pavoučím žilám.

Zdroj obrázku: Freepik

Kosmetika s nulovým odpadem

Stále více a více se do popředí dostávají výrobky, při jejichž přípravě nezůstává žádný odpad. Proto je kávové mýdlo skvělé, protože při jeho výrobě ještě nějaký odpad i zužitkujete. Lidé, kteří mají vztah k domácí kosmetice, se přiklánějí ke kávovým peelingům. Takže není-li mýdlo nic pro vás, vyzkoušejte i tuto možnost. Příprava mýdla je však velmi jednoduchá a navíc mýdlo je levnější než to, co běžně kupujete.

Doporučený článek:  Olej z citronové trávy odpudí obtížný hmyz a zregeneruje pokožku

Jediné, co potřebujete k přípravě, je kávová sedlina a jedno mýdlo. Nejlepší bude to naprosto nejobyčejnější bez různých vůní. Tak alespoň může vyznít kávové aroma. Kávová sedlina musí být dobře vychlazená. Mýdlo nastrouhejte na jemném struhadle a na co nejmenším plameni roztopte ve vodní lázni. Potom přidejte kávovou sedlinu a dobře promíchejte. Ještě teplé nalijte do forem. Můžete využít například silikonové pečicí formy. Potom už jen nechte vychladnout a ztuhnout. A kávové mýdlo máte na světě. Využít ho můžete také jako pěkný dárek.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a25936/coffee-beauty-uses/