Mšice odpudí aromatické rostliny, účinná je levandule, měsíček nebo tymián

Mšice jsou nepříjemným hmyzem, který může zničit nejen pokojové květiny, které máme za oknem, ale také dekorativní rostliny na balkoně. Nevadí jim ani zelenina, kterou na něm pěstujeme. Proto je dobré vědět, jak se mšic zbavit, a nejlépe mít řešení také pro to, aby se na rostlinách již nikdy neobjevily. Můžete si na balkoně vysadit rostliny, které je od náletů na květiny odradí.

Mšice jsou pro rostliny nebezpečné z několika důvodů

Mšice jsou sice nenápadný hmyz, ale tvoří velké kolonie, které mohou zničit celou úrodu zeleniny na zahradě. Proto je nutné rostliny ošetřovat prostředky, které je ochrání a zámezí náletům mšic. Mohou napadnout jednu rostlinu, na které si pochutnají, ale dávejte si pozor, protože pokud se objeví na více místech, bude nutné si s nimi poradit co nejdříve.

Doporučený článek:  Oblíbené bylinky lze snadno vypěstovat na balkoně. Potřebují dostatek vody a slunce

Poškozují nejen poupata, ale také listy. Nebojí se pustit ani do stonků. V místě, kde se vyskytují, navíc po sobě zanechávají lepkavou hmotu, která zabraňuje fotosyntéze. Jestliže je z rostlin včas neodstraníte, postupně budou odumírat a zahynou. Prevence je navíc mnohem lepší než pak řešit mšice samotné, proto poradíme, jaké rostliny si vysadit na balkoně, aby se vám tito škůdci vyhýbali.

Zdroj obrázku: Freepik

Mšicím vadí aromatické rostliny

Na balkoně se vám rozhodně neztratí například levandule. Je to aromatická bylina, která jim nevoní, a budou se vašemu balkonu vyhýbat. Drobné květy levandule vydávají vůni, která je příjemná lidem, ale mšice odpuzuje. Navíc díky ní můžete přilákat i berušky, které jsou přirozeným nepřítelem mšic. Dobře funguje i měsíček lékařský, který je nenáročný na pěstování.

Doporučený článek:  Jak se správně starat o své boty, aby dlouho vydržely?

Pomohou také obyčejné bylinky, které můžete používat i v kuchyni. Aromatický je tymián, máta nebo šalvěj. Tyto bylinky skvěle poslouží nejen jako ochrana před mšicemi, ale také s jejich pomocí vyrobíte lahodné nápoje, které pomohou proti nachlazení nebo jiným zdravotním neduhům. Díky nim budou vaše květiny v bezpečí a žádné nálety mšic se konat nebudou.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/plants-that-repel-aphids.htm