Každý ji má doma, jen málokdo ji ale používá správně. Tohle do myčky nikdy nedávejte

Myčka nádobí patří mezi zařízení, která jsou v moderní době více než potřeba. Neumíme si bez ní už představit život, a když se rozbije, musíme mýt nádobí v ruce a je to velmi těžké a hlavně zdlouhavé. Navíc tím utratíme spoustu vody. Jak ale myčku nádobí správně používat, aby sloužila dlouho? Stačí umět ovládat tento spotřebič, kterým si usnadníte nejen život, ale hlavně ušetříte čas i peníze.

Jakých chyb se vyvarovat při používání myčky?

Lidé dělají spoustu chyb, co se týče používání myčky. Nejhorší chybou asi je, když do ní vložíte nádobí, které tam vůbec nepatří. Některé druhy materiálů se totiž mohou poškodit. Myčka nádobí patří dnes do každé domácnosti. Uložíme špinavé nádobí dovnitř a nemáme nepořádek na lince. Poté už jen stačí přidat čisticí tabletu, zapnout myčku a čekat, až bude nádobí umyté a dokonale usušené. Můžeme ho pak uklidit nebo zase použít.

Doporučený článek:  Obyčejný panelákový byt promění k nepoznání několik jednoduchých úprav

Jaké nejčastější chyby se ale odehrávají při používání myčky? Někteří myčce zase tolik nevěří a oplachují špinavé nádobí nejdříve ve dřezu a až poté ho vloží do myčky. Je to ale zbytečné, protože díky čisticím tabletám si myčka poradí i s odolnými skvrnami od vaření nebo pečení. Navíc se nádobí skvěle dezinfikuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké nádobí do myčky nepatří?

Do myčky nepatří například litinové hrnce a pánve. Mycí prostředky určené do myček mohou tyto povrchy poškodit. Porcelán byste také měli raději mít v ruce. Pokud máte doma nějaké nádobí po své babičce, věnujte mu péči a rozhodně ho nedávejte do myčky nádobí. Nevhodné je tam dávat také dřevěná prkénka nebo dřevěné náčiní, například vařečky. Dřevo bude trpět vysokou vlhkostí a bude se rozpadat.

Doporučený článek:  Plíseň ohrožuje nejen staré domy. Rychlé řešení předejde horším následkům

Termohrnky nebo ostré nože do myčky také nepatří. Mohou se časem otupit a vy je pak budete muset ostřit při každém použití. Plastové nádobí sice do myčky dát můžete, ale obsahuje prvky, které se mohou dostat do ovzduší nebo do dalších kousků nádobí a poté do vašeho těla. Raději plastové nádobí opláchněte v ruce.

Zdroj: https://www.thespruce.com/things-you-should-never-put-in-a-dishwasher-4149522