Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, pot i hormony

Komáři patří mezi druhy hmyzu, které nemá nikdo rád. Především v létě jsou otravní, když si chceme užít několik hodin večer sami na terase nebo balkoně. Přitahuje je nejen noční umělé světlo, ale také spousta jídla a pití, které máme venku. Jak je možné, že někteří lidé jsou poštípaní od komárů mnohem více než jiní? Ukážeme vám důvody.

Hmyz dokáže otrávit celou dovolenou

Abychom se komářímu štípnutí vyhnuli, většinou se nastříkáme repelentem nebo se snažíme jinak ochránit. Dokážou proměnit skvělý večer v jednu hrůzu, protože se budeme opakovaně snažit je od sebe odehnat. Komáři si své oběti ale vybírají, na některé lidi totiž půjdou častěji než na ostatní. Záleží například na naší krevní skupině. Komáři, nebo spíše samičky komárů se rádi zakusují do lidí, kteří mají krevní skupinu 0.

Doporučený článek:  Meloun perfektně osvěží a vynikne v salátu i smoothie. Jeho konzumace ale může uškodit

O něco méně oblíbenou krví je u komárů skupina B, nejméně populární pak ostatní. Jestliže víte, jakou krevní skupinu máte, snadno si odvodíte, jestli na vás komáři půjdou častěji, nebo od nich budete mít pokoj. Komáři také milují ženy, a to hlavně těhotné. Je to dané hormony, které z nich cítí. Přitahuje je estradiol, který patří mezi estrogeny.

Zdroj obrázku: Freepik

Po sportu budete náchylnější na kousnutí od komára

Těhotné ženy v sobě mají mnohem více hormonů, proto si jich komáři okamžitě všimnou. Přitahují je ale také jiné věci, například tělesná teplota nebo pach potu. Jestliže sportujete venku, určitě jste si všimli, že večer na vás komáři jdou častěji než na lidi, kteří necvičili. Z potu se uvolňuje nejen čpavek, ale také kyselina mléčná a močová, které je přitahují.

Doporučený článek:  Závěsná vůně do toalety je v řadě domácností umístěna úplně špatně. Proto vůbec nedrží a nefunguje

Proti komárům se můžete snadno bránit, a to nejen tím, že se budete mazat oleji nebo stříkat repelenty. I svou domácnost nebo balkon můžete snadno ochránit, a to hlavně použitím rostlin, které si můžete doma vysadit. Komáři nemají rádi vůni aromatických bylin nebo květin.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-do-mosquitoes-bite-some-people-more