Kde jiní vidí odpad, kreativní duše se vyřádí. Staré noviny jsou ideální pro tvoření

Staré noviny nemusí být jen odpadový papír. Mohou být překvapivě užitečné. Přispějte tedy životnímu prostředí a místo vyhazování se je naučte efektivně využívat. Tímto způsobem můžete dosáhnout překvapivého efektu i s velmi nízkými náklady. Určitě vyzkoušejte těchto pár nápadů.

Manikúra

Pokud chcete být originální a nosit nehty, jaké nikdo jiný nemá, pak sáhněte právě po novinách. Budete potřebovat podkladový lak na nehty, trochu vodky, obyčejné noviny a bezbarvý lak. Natřete si nehty dvěma vrstvami podkladového laku, a když jsou suché, namočte je asi na minutu do vodky. Následně na ně naneste proužek nastříhaný z novin. Po chvíli ho jemně odtrhněte a když zaschne, pokryjte ho vrstvou bezbarvého laku. Tímto jednoduchým a levným způsobem si můžete vyrobit originální manikúru doma bez zbytečného utrácení.

Doporučený článek:  Štěkáním s námi pes komunikuje. Je jen na nás, jestli mu chceme porozumět

Netradiční kytice

Pokud chcete z novin vyrobit zajímavý dárek, zkuste si vyrobit novinovou kytici. Používání obyčejných starých novin vás nebude stát mnoho a efekt bude velký. Jediné, co musíte udělat, je svinout noviny do tenkých ruliček, které se směrem ven budou postupně uvolňovat, aby vytvořily efekt květů. Konce zajistěte lepicí páskou a vytvořte stonek z květinového drátu. Jemně ohněte okraje okvětních lístků směrem ven, aby květiny vypadaly realističtěji.

Zdroj obrázku: Freepik

Dárková taška

Pokud nechcete utrácet horentní sumy za dárkové tašky, můžete si je vyrobit sami. Na to postačí staré noviny. Ujistěte se však, že je papír dostatečně pevný. Složte noviny do tvaru sáčku nebo malé tašky, dno přilepte silným lepidlem a pomocí děrovačky vyřízněte otvory pro ouška na bočních stěnách. Provlékněte jimi ozdobný provázek a máte hotovo. Dno lze navíc vyztužit kouskem tuhé lepenky, aby byla taška pevnější.

Doporučený článek:  Vaření v myčce představuje nový způsob přípravy pokrmů

Tapety

Černobílé noviny mohou na zdi v obývacím pokoji nebo ložnici vypadat překvapivě elegantně. Místo utrácení spousty peněz za nové tapety sbírejte staré noviny. Opatrně je přilepte a dávejte pozor, aby se při lepení na zeď neroztrhly nebo nepoškodily. Tímto jednoduchým způsobem můžete ve svém domě vytvořit originální dekoraci.

Zdroj: https://feltmagnet.com/crafts/best-crafts-using-newspaper