Pozvěte podzim k sobě domů. Krásné dekorace zútulní domov a zaženou všechny chmury

Podzim nemusí být vůbec špatným obdobím, pokud si ho uděláte příjemným. I když je chladno a deštivo, můžete si vytvořit dekorace, které budou nejen ozdobou vašeho bytu nebo domu, ale budete se díky nim cítit mnohem lépe. Žádné chmury a deprese si na vás nepřijdou, protože budete mít kolem sebe spoustu podzimních barev. Můžete vyzkoušet naše nápady.

Ke znakům podzimu patří například dýně

Zkuste využít obyčejné dýně. Jsou asi největším znakem podzimu, a proto je můžete využít jako dekoraci. Lze je vydlabat a použít jako lucerničky, vyrobit si originální vázu nebo květináče pro rostliny na zahradě a kolem domu. Na lucernu si připravte dýni, vyberte dužinu, vyřízněte si zajímavý vzor a poté dýni otřete vlhkým hadříkem. Přidejte olivový olej, který dodá lesk, a do lucerny dejte velkou svíčku. Nakonec ji zakryjte odříznutým kusem a máte hotovo.

Doporučený článek:  Připravte si domácí čističe na koberce, díky kterým budou zářit jako nové

Květináč vyrobíte stejným způsobem, jen do dýně dáte nakonec zeminu a zasadíte květinu. Dýně je zelenina, takže ji můžete využít nejen na ozdobu, ale také z ní upéct skvělý koláč nebo uvařit dýňovou polévku. Bude se vyjímat na okenním parapetu. Podzimní atmosféru můžete dotvořit také rostlinami. Můžete si koupit trvalky nebo rostliny přímo v květináčích.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte přírodní materiály, jako je listí

Vyrobit si můžete kytici podzimního listí. Můžete si zhotovit také věnec, který pověsíte na dveře nebo na okno a budete mít krásnou výzdobu s přírodních materiálů, což ocení hlavně vaše peněženka. Mezi listy můžete přidat větvičky jeřábu a celou vázu ozdobit červenou nebo zlatou stužkou. Lampiony si můžete vyrobit také z obyčejných konzerv, které si můžete ozdobit podle vlastní fantazie.

Doporučený článek:  Citrusové slupky pomohou vyčistit domácnost přírodním způsobem

Na nit si můžete navléknout žaludy nebo kaštany, které ještě nazdobíte. Vytvoříte tak přírodní scenérii, kterou zavěsíte na tyč nebo lampu. Navíc výrobu takových girland zvládnou hravě i děti. Budete potřebovat jen žaludy, kaštany, třpytivé lepidlo a staré noviny. Přírodniny nejdříve umyjte, noviny rozložte a posypte kaštany i žaludy třpytkami. Nakonec dejte uschnout a pověste na nit a tyč.

Zdroj: https://modpodgerocksblog.com/diy-fall-decor-ideas/