Kefír s lněným semínkem posílí imunitu

Přírodní způsoby zlepšení zdraví mohou mít až zázračné účinky. Chcete-li posílit imunitu, zbavit se toxinů z těla a dále zlepšovat peristaltiku střev, stojí za to sáhnout po osvědčené směsi kefíru se lněným semenem. Účinky této směsi pocítíte již druhý den.

Jednoduchá kombinace

Lněný kefír je skutečným lektvarem zdraví. Chcete-li vytvořit tuto směs, jednoduše promíchejte dvě ingredience, které tvoří perfektní pár. Lněné semeno je bohaté na kyseliny omega-3 a je zdrojem vlákniny a antioxidantů. Obsahuje také vápník, hořčík a fosfor, jakož i vitamíny C, E a A. Kefír je bohatý na prospěšné bakterie a vápník a lehce stravitelné bílkoviny pro naše tělo.

Doporučený článek:  Léčivé sirupy z květů si snadno připravíte sami doma. Zaženou nachlazení a zklidní podrážděnou pokožku

Pro přípravu tohoto zdravého nápoje jednoduše smíchejte 100 ml kefíru s jednou polévkovou lžící zrn. Semena lnu nezapomeňte rozdrtit těsně před jejich přidáním do kefíru. Takto připravený nápoj, pijte ráno na lačný žaludek. Po prvním týdnu můžete dávku zvýšit na dvě polévkové lžíce na 100 ml kefíru a ve třetím týdnu na tři. Tato kúra by se však měla aplikovat pouze 2–3krát ročně.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky směsi

V období jarního slunovratu se můžeme potýkat s únavou, oslabením imunity a horší náladou. Mnozí z nás v současnosti hledají osvědčené způsoby, jak zlepšit kondici a posílit ji. Jeden z nich zahrnuje konzumaci zdravé směsi založené na kefíru s lněnými semeny.

Doporučený článek:  Při čištění zubů dělá většina lidí zásadní chybu. Ústa pak zůstávají plná bakterií

Obzvláště se uleví lidem, kteří se potýkají s problémy se žaludkem a nemocemi močových cest. Kefír s lnem také pomůže těm, kteří bojují s nadváhou a obezitou, jakož i těm, kteří chtějí zlepšit svůj stav a odolnost těla. Mezi hlavní účinky této kúry patří lepší trávení, příznivý účinek na střevní peristaltiku, posílení imunity, čištění těla od toxinů, protizánětlivý účinek, regulace krevního tlaku.

Zdroj:https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17887934/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/263405, https://www.ejmsb.org/archive/view_article?pid=jmsb-35-3-176, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9947162/, https://www.goldenflax.com/the-flaxseed-colon-cleanse-to-start-losing-weight/