Koberec znovu jako nový: obyčejný prášek z kuchyně ho zbaví i nejodolnějších skvrn

Jestliže vás trápí skvrny nejen na oblečení, ale také na kobercích, je nejvyšší čas dozvědět se něco o tom, jak je odstranit, a to za pomoci domácích prostředků, které jsou nejen levné, ale hlavně jimi chráníte přírodu i svou peněženku. Pokud nebudou fungovat, můžete si zaběhnout do obchodu pro odstraňovače skvrn, ale ani v tomto případě nemáte zaručený správný výsledek.

Jak dobře vyčistit koberec?

Co se týče koberců, většina lidí je špatně čistí. Není to pouze nevhodnými prostředky, ale mnohdy stačí, když koberec čistíme velkou silou. Špína se může dostat do vláken a budete muset použít i agresivní přípravky, abyste ji vytáhli opravdu z hloubky vláken. Koberec přitom můžete vyčistit snadno a rychle bez použití chemie. Bude vám k tomu stačit obyčejná mouka.

Doporučený článek:  Nadměrnou vlhkost v interiéru lze snížit několika způsoby

Domácí metody jsou na úklid domácnosti opravdu tím nejlepším, co můžete domovu dát. Nejenže skoro nic nestojí, zároveň si můžete být jistí, že budou bezpečné pro celou rodinu. Použít můžete ocet, jedlou sodu, citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou, ale také různé druhy oleje. Bramborová mouka se bude skvěle hodit právě na čištění koberců, které mohou být zanesené nejen chlupy nebo vlasy, ale také různými skvrnami.

Zdroj obrázku: Freepik

Koberec nejdříve vysajte

Koberec je nutné čistit podle pravidel, která vám usnadní práci. Nejdříve je tedy nutné ho vysát, odstranit z něj prach, písek i další nečistoty, které na něm mohou ulpívat. Tím zamezíte tomu, že budou částečky prachu vířit do ostatních místností. Poté záleží i na samotném typu koberce – podle toho byste měli zvolit vhodnou metodu čištění. Krátká vlákna budete mít rychle vysátá, naopak delší budou trvat déle.

Doporučený článek:  Při správném skladování vydrží potraviny déle čerstvé

Bramborovou mouku ale můžete použít na téměř všechny druhy koberců. Nasypat ji můžete na celý koberec, nejen na skvrnu. Koberec nechte 2–3 hodiny působit, poté ho srolujte a dejte ven, abyste ho mohli vyklepat. Postupujte tak dlouho, dokud se z koberce nepřestane prášit – v tu chvíli je čistý. Bramborovou mouku nikdy nevysávejte, protože by se mohl vysavač ucpat. Mouku pak můžete použít také na mokré čištění koberců.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a671140/how-to-clean-a-carpet/