Konec hektickým ránům. Několik návyků zatočí se zbytečným stresem a ušetří čas

Ráno je obvykle tou nejhektičtější částí dne. Musíte se připravit do práce, do školy, postarat se o děti, domácí mazlíčky, připravit si snídani a oběd, který si vezmete s sebou. Co udělat, aby ráno proběhlo hladce, bez nadměrného stresu a zdržení? Zkuste tyto snadné triky.

Na ráno myslete už večer

Každé ráno nervózně běháte po domě a hledáte klíče, peněženku, doklady nebo telefon? Abyste si ušetřili stres a spoustu času, sbalte si vše už den předem. Dobře si rozmyslete, co budete potřebovat, připravte si to do tašky a tu si položte připravenou ke dveřím. Když ráno vstanete, můžete se v klidu připravit na odchod, aniž byste přemýšleli, co dalšího musíte hledat.

Doporučený článek:  Podzim přeje novým výzvám. Pohyb venku zažene deprese a udrží tělo v kondici

Naplánujte si cestu

Ráno je důležitá každá minuta. Naplánujte si optimální cestu do školy nebo do práce. Zvažte dopravní zácpy, čas potřebný k přesunům, nalezení parkovacího místa nebo vzdálenost od autobusové zastávky. Tímto jednoduchým způsobem vás nepotká žádné nepříjemné překvapení.

Zdroj obrázku: Freepik

Šatník na celý týden

Výběr správného outfitu může trvat dlouho, zvláště ženám. K tomu přidejte čas potřebný k vyžehlení oblečení a výběru vhodných doplňků. Ráno tak může snadno skončit malou katastrofou. Připravte si proto již v neděli šatník na celý týden. Vyberte si oblečení, doplňky, vše vyžehlete a zavěste hotové sady oděvů do skříně, abyste ráno mohli vše vytáhnout bez přemýšlení.

Doporučený článek:  Běh nabírá stále na popularitě. Naučte se běhat správně, vaše tělo vám jen poděkuje

Zkontrolujte počasí

Předpověď počasí je obvykle dostupná na několik dní dopředu. Večer si proto vždy zkontrolujte předpověď na další den. Pokud je pravděpodobné, že bude pršet, připravte si deštník, pokud je horko, nachystejte si opalovací krém a sluneční brýle. Do mrazu se zase bude hodit teplý šátek a čepice. Ráno vás nic nepřekvapí, vyhnete se nervóznímu pobíhání po domě a hledání toho, co budete potřebovat. Budete připravení – a jak víme, kdo je připraven, není zaskočen.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/mental-health/waking-up-with-anxiety