Kopřivový hnůj zvýší úrodu rajčat, okurek nebo malin

Kopřivový hnůj může být velkým pomocníkem při pěstování rostlin. Vyplatí se vyrobit si ho doma, protože tím ušetříte nejen čas, který byste strávili v obchodě, ale také peníze. Kopřivy najdete téměř na všech loukách, výroba hnojiva není vůbec složitá a budete mít dobrý pocit z toho, že rostlinám dáváte jen to nejlepší.

Chcete svým rostlinám dopřát? Vynechte chemii

Díky tomu, že budete rostliny hnojit přírodními metodami, budou rozhodně lépe růst a také kvést. Jestli budete hnojit plodiny, můžete si být jistí, že plody budou větší a chutnější. Chemické postřiky mohou sice rostlinám pomoci, ale celkově pro přírodu nejsou vhodné. Kopřivové hnojivo je skvělou alternativou, navíc si ho snadno doma vyrobíte a můžete ho mít k dispozici kdykoliv.

Doporučený článek:  Sladké proti stresu i nachlazení: pampeliškový džem je poklad pro zdraví

Co všechno kopřivové hnojivo dokáže? I když se o ni můžete popálit, na zahradě ji využijete na maximum. Obsahuje totiž dusík, fosfor, ale také vápník, který je rostlinám prospěšný. Ovlivňuje tak nejen jejich růst, ale také kvetení a bohatost květů. Ochrání rostliny před útoky škůdců, takže se nemusíte bát mšic, svilušek ani dalšího hmyzu.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo můžete použít na spoustu plodin

Rajčata jsou plodinou, která je velmi oblíbená. Můžete mít rajčat, kolik chcete, rostou po celé léto a při správné péči si jejich plody budete vychutnávat po dlouhé měsíce. Kopřivový hnůj jim zajistí pořádnou dávku živin. Můžete je hnojit co dva týdny. Stejně výhodné bude použití hnoje na okurky. Kopřiva se hodí také na bylinky, jako je petrželka.

Doporučený článek:  Jaké hrnkové květiny vám pokvetou celý rok?

Určitě ho využijete také na maliny nebo jahody, které také rostou v mnoha zahradách. Kopřivový hnůj používejte nejlépe na jaře, poté v polovině června a nakonec během července a srpna. Kopřivy ale můžete využít také na okrasné květiny, jako jsou růže. Ke kopřivě navíc můžete přidat také přesličku a výslednou směs použít na ochranu růží před škůdci.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/10-uses-for-nettles/