Kvasnicový postřik zachrání rostliny před mšicemi

Mšice jsou pro každého zahradníka velký problém. Bohužel se objevují na zahradách každé léto, a proto byste měli mít připravené způsoby, jak se jich zbavit. Ekologický způsob boje proti těmto škůdcům bude vždy nejlepší, protože nepoškodí vaši zahradu, životní prostředí ani neublíží mazlíčkům. Navíc je to velmi levné a jednoduché. Jak použít kvasinky proti mšicím?

Jak poznat, že jsou mšice na zahradě?

Mšice jsou velmi malý hmyz. Mají 2 až 5 milimetrů. Mohou být zelené, krémové nebo oranžové (někdy i černé). Typické je jejich protáhlé a mírně zaoblené tělo. Na zahradě se živí stonky rostlin a spodní stranou listů, kvůli čemuž mohou zničit celou úrodu a záhony. Na počátku vždy vsaďte na přírodní metody na odstranění mšic, například kvasinkový postřik.

Doporučený článek:  Rostlinné zbytky nepatří do koše, ale za okno. Snadno z nich vypěstujeme novou zeleninu
Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti kvasnic, které vám pomohou v boji proti mšicím

Droždí má úžasné vlastnosti, a to nejen při pečení chleba. Kvasnice dokážou vytvořit bariéru, která ochrání ovoce, zeleninu, okrasné květiny i keře před tímto škůdcem. Navíc chrání také před houbovými chorobami. Kvasnice navíc budou působit také jako hnojivo, které přispěje ke zdraví všech rostlin. Musíte ovšem vědět, jak si připravit spolehlivý postřik.

Efektivní postřik z kvasnic

Výroba kvasnicového postřiku zabere jen chvilku a je jednoduchá. Vezměte 100 gramů droždí a rozpusťte ho v 5 litrech vody. Nechte hodinu stát. Přidejte pár kapek tekutého mýdla. Vše důkladně promíchejte. Nalijte směs do lahve s rozprašovačem a rovnoměrně naneste na všechny rostliny, které jsou napadeny nebo které chcete chránit před mšicemi. Nezapomeňte vodou opláchnout všechny mrtvé škůdce.

Doporučený článek:  Postrach všech koupelen už vás děsit nemusí. S plísní si poradíte i bez agresivní chemie

Kdy tento postřik používat? Kvasinkový postřik byste měli používat pravidelně jednou za týden. Jestli se potýkáte s velkým množstvím mšic, můžete ho používat jednou za pár dnů. Ošetření lze provádět po celou vegetační dobu rostlin a aplikovat ho za bezvětří. Roztok důkladně nastříkejte hlavně na spodní a horní části listů a stonků, kde se drží nejvíce škůdců.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids