Některé koření dokáže mnohem víc než jen ochutit oběd. Pomůže vyřešit nejeden zapeklitý problém

Koření je nedílnou součástí každé kuchyně na celém světě. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že ho nemusí používat jen a pouze na vaření nebo pečení. Skvěle se hodí v domácnosti i na zahradě na mnoho problémů, které díky nim můžete snadno a rychle vyřešit. Podívejme se na netradiční použití několika základních druhů koření, které máme doma úplně všichni.

Bobkový list a hřebíček

Bobkový list se skvěle hodí i na zdravotní problémy, jako jsou kožní potíže nebo vbočené palce. Kromě toho ho ale můžete použít také na vyplašení mravenců z vašeho domova. Jeden bobkový list vložte do nádoby na mouku nebo cukr. Aby mouka nezapáchala kvůli kontaktu s aromatickým kořením, přilepte list zevnitř na víko nádoby.

Doporučený článek:  Sednout si doma v džínách je hazard se zdravím. Co se na oblečení nachází, vyrazí dech

Hřebíček vás může snadno ochránit před nechtěnými moly v šatní skříni. Do kapsy vlněného kabátu vložte plátěný nebo mušelínový sáček naplněný hřebíčkem. Stačí, když použijete jednu hrst hřebíčku. Moli jejich vůni nemají vůbec rádi a rychle vaši skříň opustí. Sáček můžete pověsit také na ramínko do skříně. Výhodou je, že vaše skříň bude krásně vonět a oblečení bude v bezpečí.

Zdroj obrázku: Freepik

Hořčičná semínka a šalvěj

Hořčičná semínka v práškové podobě můžete použít na odstranění zápachu ze sklenice. Chcete-li sklenici použít znovu na něco jiného a nemůžete se zbavit původní vůně, přidejte jednu čajovou lžičku na jeden litr vody. Nechte stát takto připravený roztok přes noc a ráno nebude po původním aroma ani stopy.

Doporučený článek:  Špatná nálada by se neměla řešit antidepresivy. Lepší je zakousnout se do správných potravin

Jako poslední se podíváme na trochu netradiční koření, a tím je šalvěj. Ne každý ji má doma, ale pokud ji doma máte, můžete ji využít jako přírodní pohlcovač pachu z bot. Předtím, než si boty obujete, vložte do každé z nich dva lístky šalvěje. Na konci dne vyklepejte z bot všechny zbytky a nebudete se muset nikdy obávat, že vám budou zapáchat boty nebo nohy. Vyzkoušejte tyto tipy a triky a uvidíte, že váš život bude najednou mnohem jednodušší a nebudete muset na všechno shánět chemické nebo speciální prostředky.

Zdroj: https://www.teeninsidermag.com/blog/11-unusual-herbs-and-spice-you-need-to-start-using/