Květiny ve váze vydrží čerstvé déle díky správnému střihu a dobrému místu

Ve dnech, kdy mají ženy svátek, se mohou pochlubit kyticemi, které dostanou od svých mužů i dětí. Řezané květiny ale po několika dnech ztrácejí na kráse, protože uvadají. Je to velká škoda, neboť mohou být dekorací nejen na jarní stůl, ale po celý rok. Jak jejich čerstvost prodloužit?

Kytice jsou nejoblíbenějším a hlavně univerzálním dárkem

Květiny mohou být dárkem pro někoho milovaného, ale také pro osobu, kterou úplně neznáte. Je to univerzální dárek, který potěší každou ženu. Proto je velká škoda, že ve váze s vodou vydrží jenom pár dní a poté postupně uvadají. Jestli jim chcete prodloužit čerstvost, poradíme několik triků, jak na to. Tulipány, růže nebo narcisy patří mezi oblíbené rostliny, které můžete jako kytici darovat.

Doporučený článek:  Nadměrnou vlhkost v interiéru lze snížit několika způsoby

Mezinárodní den žen nebo Den matek jsou ideálními příležitostmi, kdy květiny dostat. Proto je dobré vědět, jak zamezit jejich rychlému uvadání a dopřát jim ještě několik dní navíc, po které vám budou dělat radost. Následující triky opravdu fungují a můžete je hned vyzkoušet, pokud jste dostali květinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ještě před umístěním do vázy jim seřízněte stonky

U řezaných květin je potřeba udělat důležitou věc – ještě před umístěním do vody jim seřízněte stonky, a to klidně až do jedné třetiny stonku. Také je potřeba mít ve váze správné množství vody. Květiny byste neměli dávat na teplé nebo slunné místo, protože sluneční paprsky způsobí, že bude kytice rychleji uvadat sesycháním. Stonky pak ořízněte v úhlu 45 stupňů, lépe pak budou vstřebávat vodu.

Doporučený článek:  S ucpaným odtokem ve dřezu nebo umyvadle si lze poradit domácími prostředky

Pokud jste ke kytici dostali i sáček s obsahem živin, můžete ho do vázy přisypat. Kromě toho ale můžete vyzkoušet také lžičku cukru, která květinám dodá živiny, vhodný je také aspirin nebo bělidlo, i když to mezi lidmi není tolik oblíbené. Co je ale známá věc, je vhození do vody měděné mince, která zabrání tomu, aby květiny napadly bakterie nebo plísně.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-make-flowers-last-longer/