Vodní kámen i skvrny budou provždy minulostí. Víc než drahé prostředky pomůže jediné ovoce

Citron, zejména jeho šťáva a kůra, má skvělé vlastnosti, které se hodí nejen při pečení dezertů, ale také s jeho pomocí můžete odstranit vodní kámen nebo vyčistit celou koupelnu. Citron se používá k léčebným nebo kosmetickým účelům, bude se hodit nejen v koupelně, ale také v kuchyni. Citron se v domácnosti určitě neztratí.

Odstraní vodní kámen a vyčistí troubu

Citron můžete použít mnoha způsoby. Jedním z nich je i vyčištění rychlovarné konvice nebo mikrovlnné trouby. Vodní kámen tak bude tabu, a to nejen v konvici, ale také v koupelně na vodovodních bateriích. Zabraňuje také lepení cukru nebo rýže. Do vody, ve které budete vařit rýži, přidejte lžičku citronové šťávy. Když bude hotová, žádná citronová chuť nebude cítit. Rýže bude také skvěle vypadat.

Doporučený článek:  Čištění uší vatovými tyčinkami je důležité provádět opatrně

Pokud přidáte trochu citronové kůry do hnědého cukru, zabráníte jeho krystalizaci. Nebudou se tvořit hrudky. Jestli máte kupované ovoce nebo zeleninu, můžete pomocí citronu odstranit pesticidy, kterými se většina plodů stříká. Nezapomeňte poté ovoce opláchnout pod čistou vodou. Hodí se také na čištění prkénka. Velmi těžko jdou odstranit některé zbytky potravin. K tomu se hodí právě citron a jeho šťáva. Skvěle s ní vyčistíte prkénko.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron použijte místo odlakovače na nehty

Pokud vám doma došel odlakovač na nehty, můžete místo něj použít citron. Snadno si vyčistíte nehty, vyživíte je a také budete pečovat o nehtovou kůžičku. Nehty namočte na deset minut do teplé vody, tampon namočte do směsi citronové šťávy a octa a nechte působit na každém nehtu 20–30 sekund. Nakonec je otřete čistým hadříkem. Citronem vyčistíte také obklady v koupelně i samotnou vanu.

Doporučený článek:  Nepodlehněte vánoční horečce a nakupujte s rozumem. Neplýtvat jídlem je snadné

Citronem můžete celou koupelnu čistit pravidelně. Pomocí citronu se ale můžete zbavit také mravenců, kteří jsou častými návštěvníky domácností. Vymačkejte citronovou šťávu, nalijte ji na místa, kde se vyskytují mravenci, a sledujte, jak si rychle najdou jiné místo k životu.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/homemade-lemon-cleaner/