Kyselina citronová má v domácnosti řadu využití. Především při úklidu

Kyselina citronová patří mezi produkty, které by vám neměly v domácnosti chybět. Hodí se nejen do kuchyně, ale také s ní vyčistíte různé povrchy v koupelně nebo jinde v domácnosti. Je přírodního původu, a proto se nemusíte bát, že byste uškodili nejen sobě, ale také životnímu prostředí. Hodí se na odstranění vodního kamene nebo jiné činnosti, které si ukážeme.

Co je vlastně kyselina citronová?

Pokud jste o kyselině ještě neslyšeli, v krátkosti ji představíme. Dá se sehnat snad ve všech obchodech, najdete ji v malých sáčcích. Cenově je to přijatelná surovina, označuje se jako látka E330 a působí jako regulátor kyselosti. Kuchařky ji používají především do dezertů, protože zvýrazňuje jejich chuť. Není to ale jediné použití, které můžete doma vyzkoušet.

Doporučený článek:  Po létě si zaslouží gril pořádně vyčistit. Se správnými triky bude znovu jako nový

Jestli máte v domácnosti tvrdou vodu, určitě vás trápí vodní kámen. Ten se usazuje nejen na vodních bateriích, ale také na kachlíčkách nebo skle. Proto je dobré sáhnout právě po kyselině citronové, která pomůže s úklidem a odstraněním vodního kamen. Nasypte obsah sáčku do vody, povařte a vodu pak použijte na úklid. Koupelna by se měla lesknout každý den, i když je její úklid složitý proces.

Usazeniny od čaje nebudou problém, stejně jako zašedlé prádlo

Pokud nevíte, jak odstranit usazeniny od čaje nebo kávy, na řadu přichází kyselina citronová. Oba nápoje patří mezi velmi oblíbené, bohužel se velmi často objevují skvrny nejen na stolech, ale také uvnitř hrnků. Kyselina citronová tyto problémy odstraní, stačí si vzít na pomoc čistou houbičku. Bílé látky pak mají tendence šednout. Pokud tomu chcete zabránit, použijte při praní kyselinu citronovou.

Doporučený článek:  Drahé čističe plné chemie už nebudete potřebovat. Spolehnout se můžete na domácí pomocníky

Stačí pouze určité množství nasypat do teplé vody, namočit záclony, závěsy nebo ubrusy a několik minut počkat. Balení kyseliny citronové pak můžete také přidat do samotného praní. Budete nadšeni, jak tato obyčejná věc skvěle funguje. Pokud jsou skvrny velmi odolné, látku nejdříve v kyselině předperte.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/weight-loss/4-ways-to-eat-oats-to-boost-your-weight-loss-plan/articleshow/63300407.cms