Kyselina citronová nepatří jen do nápojů nebo konvic. Najde uplatnění v celé domácnosti

Kyselina citronová by neměla chybět v žádné domácnosti. Dá se využít mnoha způsoby. Mezi nejběžnější patří nahrazování čisticích prostředků a chemie kyselinou citronovou. Využijte tedy tuto levnou alternativu a neutrácejte za chemické prostředky.

Vyčistěte příbory

Udělejte si pastu z kyseliny citronové a vody. Dá se skvěle využít k vyleštění příborů, zejména kávových a čajových lžiček. Vyzkoušejte a uvidíte, je to jednoduché a měly by pustit i staré usazeniny.

Vyperete oblečení s kyselinou citronovou

Chcete vrátit oblečení původní barvu, nebo se zbavit skvrn od vína? Stačí přidat 2 lžičky kyseliny citronové do pračky před praním prádla. Uvidíte, že usazenin se zbavíte, prádlo bude zářit čistotou a po skvrnách nebudou ani památky. Oblečení navíc získá příjemnou vůni. Pokud do pračky dáte kyselinu sírovou a pustíte ji jednou za čas na vysokou teplotu bez prádla, pomůže vám navíc pračku vyčistit. Rozpustí se nejen nečistoty, ale zbytky pracího prášku. Pračku tímto způsobem i odvápníte a zbavíte všech nánosů.

Doporučený článek:  Splést si myčku s pračkou se může paradoxně vyplatit. Výsledkem bude dokonalá čistota

Dá se použít i na umytí rukou

Máte ruce špinavé od červené řepy, nebo jste pracovali s jakoukoliv potravinou, která nejde příliš dobře umýt? Stačí při mytí rukou použít společně s mýdlem kyselinu citronovou a umýt jako obvykle. Skvrny by měly snadno zmizet.

Vyčištění oken

Chcete, aby se vám okna a zrcadla doma blýskala? Zde je také snadná pomoc. Do dvou litrů vody přidejte 2 lžíce kyseliny citronové. S její pomocí se rozpustí zaschlá špína i mastnota. Po Setření tímto přípravkem bude stačit jen setřít a máte hotovo.

Doporučený článek:  Spotřebiče potřebují pravidelné čištění. Domácí produkty s tímto úkolem pomohou

Vyčistěte prkénko po krájení potravin

Zůstaly vám na kuchyňském prkénku skvrny po potravinách, které se vám nepodařilo umýt žádným čistícím prostředkem? Nechte pracovat kyselinu citrónovou! Prkénko nejen dokonale vyčistí, ale také zbaví všech bakterií. Tato metoda se dá použít jak pro plastová, tak pro dřevěná prkénka.

Zdroj: https://www.careelite.de/en/how-to-use-citric-acid/