Liché ponožky jsou ideální pro hravé tvoření. Stanou se hezkým dárkem i praktickou pomůckou

Při každém praní ponožek se vám určitě jedná ztratí. Co dělat s těmi lichými, ke kterým nemáte kousek do páru? Nemusíte je vyhazovat. Dnes je sice moderní mít každou ponožku jinak barevnou, ale můžete je využít také jinak. Stačí trochu kreativity a ponožka může posloužit jako obal na telefon nebo jako čisticí hadřík.

Jak můžete použít starší nebo nepárové ponožky?

Jedna ponožka, která vám zbyla, ještě může udělat spoustu práce. Můžete ji použít jako hadřík na čištění například koupelny nebo kuchyně. Bavlněné ponožky budou nejvhodnější. Mohou se ale použít také na čištění podlahy, stačí je pouze rozstřihnout. Pracovní desky, monitory nebo počítače budete mít také čisté díky lichým ponožkám. Jestli máte doma na oknech žaluzie, právě ponožkami je můžete snadno vyčistit.

Doporučený článek:  Jednoduché triky usnadní život a zlepší den. Parkování ani zatloukání hřebíků už nebudou problém

Budou se hodit také jako obal na telefon. Jestli chcete svůj telefon ochránit před prachem, pádem nebo dalšími nečistotami, bude stačit pouze pata ponožek, do které mobil vložíte. Na ponožku pak můžete přidat ještě další ozdoby a budete mít originální pouzdro. Navíc využijete kousek oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí ponožky zakryjete sklenici nebo připravíte obklad

Ponožka se vám bude hodit také jako obal na sklenice nebo hrnky. Ponožky by ale měly být kvalitní, nikdy nepoužívejte ponožky, které jsou nošené nebo zašedlé. Nebudou se hodit jako dárek. Pomocí barevných knoflíků nebo perliček si můžete ponožky ještě ozdobit. Získáte tak nejen dárek, ale ponožky si můžete nechat jako dekoraci.

Doporučený článek:  Zbavit se nezvaných hostů není vždy snadné. Boj proti švábům a rybenkám ale nemusí být marný

Pomohou také jako obklad proti bolesti. Jestli jsou ponožky ze strečového materiálu, máte vyhráno. Dejte do ponožky kousky ledu a přiložte na bolavá místa. Pokud chcete teplé obklady, můžete do ponožky vložit teplé fazole nebo vařenou krupici. Teplé obklady jsou ideální na bolavé klouby a svaly. Z ponožky můžete také vyrobit plyšovou originální hračku.

Zdroj: https://www.environment911.org/51-Uses-for-an-Odd-Sock