Malování bytu usnadní dobrá příprava a správný postup

Každý interiér potřebuje alespoň jednou za pár let vymalovat. Mnoha lidem se do této práce nechce, a proto ji nechávají na odbornících. Věřte, že na tom nic není. Musíte se na to dobře připravit, ale samotné malování vám jistě půjde od ruky a budete hotoví během chvilky. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste si pokoje vymalovali sami.

Nákup správné barvy

Pro některé jedince je nejlepší bílá a žádnou jinou nechtějí. Jestli chcete svůj interiér oživit, projděte si vzorníky i výrobce barev. Každý z nich totiž nabízí trochu jiné odstíny a barvy. Ověřte si, že koupená barva je vhodná na stěny a přečtěte si, jak s ní pracovat.

Doporučený článek:  Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Využít je lze i netradičně

Připravte svůj prostor

Nezáleží na tom, jestli máte v pokoji jen podlahu nebo i nábytek. Nábytek přesuňte do středu místnosti a všechno zakryjte. Hodit se vám k tomu budou nejen igelitové plachty, ale také kartony. Najděte staré krabice a dejte všude na podlahu papírové kartony. Úklid po malování díky tomu bude velmi rychlý.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte samotné stěny

Hodně lidí na to zapomíná, ale musíte si připravit také zdi. Podívejte se, jestli nepotřebují oškrabat. Jestli tam máte hodně vrstev nátěru, možná to budete muset udělat. Jinak se vám nový nátěr začne brzy loupat a práce nebude k ničemu. Odstraňte také hřebíčky a nečistoty ze stěn.

Doporučený článek:  Při čištění sporáku je důležité zvolit jemné prostředky

Pusťte se do malování

Nařeďte barvu podle návodu, vezměte do ruky čistý váleček nebo štětec na malování stěn a pusťe se do toho. Nezapomínejte na rohy, hrany stěn nebo prostor za radiátorem. Malujte svislými pohyby od shora dolů, abyste neměli na stěnách nevzhledné pruhy.

Kontrola a opakování

Po dokončení nechte barvu pořádně vyschnout a v případě potřeby aplikujte ještě jeden nátěr. Potom ho nechte znovu vyschnout a nakonec všechno ukliďte a vraťte nábytek na své místo. Nezapomeňte při větrání dost větrat, abyste se zbavili nepříjemného zápachu barvy.

Zdroj: https://www.elgatopainting.com/tips-on-how-to-paint-your-apartment/