Trápí vás zápach nohou? Vyzkoušejte toto přírodní řešení

Zápach nohou se někdy nevyhne ani těm nejčistotnějším lidem. Je totiž důsledkem nadměrného pocení a přítomnosti bakterií. Existuje mnoho jednoduchých a přírodních řešení, které pomohou tento problém vyřešit. Abyste ale dosáhli co nejlepších výsledků, musíte tyto způsoby používat dlouhodobě. Výsledky se dostaví až po několika dnech.

Ocet a prášek do pečiva

Jedním z nejúčinnějších prostředků k odstranění zápachu nohou je ocet. Ten vytváří prostředí nepřátelské vůči bakteriím. Použít můžete obyčejný i jablečný ocet. Smíchejte půl šálku octa s šesti až osmi šálky teplé vody. Namočte nohy do lavoru s touto směsí a nechte je asi patnáct minut máčet. Pak si nohy umyjte mýdlem, abyste z nich dostali octový zápach.

Doporučený článek:  Pouhé hubnutí mnohdy nestačí. Obezita je problém, který je třeba řešit komplexně

Prášek do pečiva také snižuje množství bakterií a neutralizuje pH potu. Jednu polévkovou lžíci jedlé sody přidejte do litru teplé vody a namočte si do roztoku nohy asi na patnáct až dvacet minut. Tuto kúru můžete opakovat každý večer. Od zápachu pomůže i jedlá soda, kterou nasypete do ponožek a obuvi před tím, než si je dáte na nohu.

Zázvor

K odstranění zápachu dobře poslouží i zázvor. Eliminuje toxiny a brání růstu bakterií. Nejprve si připravte pyré z kořene zázvoru a namočte ho do šálku horké vody na deset až patnáct minut. Roztok přeceďte pomocí kávového filtru a touto hladkou směsí pak masírujte chodidla každý večer před spaním. Aby byla tato metoda účinná, opakujte léčbu po dobu dvou týdnů každý den.

Doporučený článek:  Vzácnější než med: včelí pyl je superpotravina, kterou ocení nejen muži

Samozřejmostí je častá změna ponožek, při nadměrném pocení klidně i několikrát denně. Noste spíše bavlněné ponožky, protože lépe absorbují pot. Doma nechoďte naboso, vezměte si alespoň pantofle. Střídejte boty a v létě choďte v otevřených sandálech. V práci se pokud možno přezouvejte, ideální je zdravotní obuv. Propocené boty mohou schout i 24 hodin, proto mějte v botníku vždy alespoň dva páry, které můžete střídat.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-bad-smells