Trápí vás zápach nohou? Vyzkoušejte toto přírodní řešení

Zápach nohou se někdy nevyhne ani těm nejčistotnějším lidem. Je totiž důsledkem nadměrného pocení a přítomnosti bakterií. Existuje mnoho jednoduchých a přírodních řešení, které pomohou tento problém vyřešit. Abyste ale dosáhli co nejlepších výsledků, musíte tyto způsoby používat dlouhodobě. Výsledky se dostaví až po několika dnech.

Ocet a prášek do pečiva

Jedním z nejúčinnějších prostředků k odstranění zápachu nohou je ocet. Ten vytváří prostředí nepřátelské vůči bakteriím. Použít můžete obyčejný i jablečný ocet. Smíchejte půl šálku octa s šesti až osmi šálky teplé vody. Namočte nohy do lavoru s touto směsí a nechte je asi patnáct minut máčet. Pak si nohy umyjte mýdlem, abyste z nich dostali octový zápach.

Prášek do pečiva také snižuje množství bakterií a neutralizuje pH potu. Jednu polévkovou lžíci jedlé sody přidejte do litru teplé vody a namočte si do roztoku nohy asi na patnáct až dvacet minut. Tuto kúru můžete opakovat každý večer. Od zápachu pomůže i jedlá soda, kterou nasypete do ponožek a obuvi před tím, než si je dáte na nohu.

Zázvor

K odstranění zápachu dobře poslouží i zázvor. Eliminuje toxiny a brání růstu bakterií. Nejprve si připravte pyré z kořene zázvoru a namočte ho do šálku horké vody na deset až patnáct minut. Roztok přeceďte pomocí kávového filtru a touto hladkou směsí pak masírujte chodidla každý večer před spaním. Aby byla tato metoda účinná, opakujte léčbu po dobu dvou týdnů každý den.

Samozřejmostí je častá změna ponožek, při nadměrném pocení klidně i několikrát denně. Noste spíše bavlněné ponožky, protože lépe absorbují pot. Doma nechoďte naboso, vezměte si alespoň pantofle. Střídejte boty a v létě choďte v otevřených sandálech. V práci se pokud možno přezouvejte, ideální je zdravotní obuv. Propocené boty mohou schout i 24 hodin, proto mějte v botníku vždy alespoň dva páry, které můžete střídat.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-bad-smells