Mikrovlnka nechybí snad v žádné kuchyni. Ohledně jejího používání přesto mnoho lidí tápe

Mikrovlnná trouba je běžnou výbavou každé domácnosti. Ne všichni ji ale umíme správně používat tak, aby nám skutečně dobře a naplno sloužila. Poradíme, jak nesáhnout vedle a využívat mikrovlnku na maximum.

Jak vybírat?

Kupovat hodně drahý model se spoustou funkcí pouze pro malou domácnost je nesmysl. Vyplatí se nejprve zvážit, jak přesně chcete mikrovlnnou troubu využívat. Nejjednodušší mikrovlnky jsou vhodné k rozmrazování, ohřívání a vaření, ale nemůžete v nich smažit ani péct – pokud však rovnou víte, že nic takového nepotřebujete, vsaďte na levnější a jednodušší model.

Doporučený článek:  Gurmar je ideálním doplňkem pro diabetiky, podporuje také hubnutí

Kam ji postavit?

Nejsou zde žádná omezení. Mikrovlnnou troubu můžete postavit na lednici i na kuchyňskou linku, pokud na ní máte dostatek prostoru. Před nákupem si však rovnou vyberte místo a pečlivě jej přeměřte, aby se tam trouba vešla. V menších kuchyních jsou dobrým řešením modely na zavěšení pod kuchyňskou skříňku.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečí je na prvním místě

Konstrukce trouby chrání před škodlivými účinky mikrovln na naše zdraví. Proto se vždy ujistěte, že kupujete model, který má funkci automatického vypnutí po otevření dveří nebo zámku, který chrání děti před zraněním.

Doporučený článek:  Běžné věci, kterých se denně dotýkáme, jsou plné mikrobů

Lze ohřívat i nápoje?

Někteří lidé si nejsou jisti a tvrdí, že to je nebezpečné. Není ale důvod se obávat. Je však třeba chápat určitá specifika. Jde o to, že je celá tekutina zahřívána prakticky současně, takže může dojít k efektu tzv. skrytého varu. Tekutina tak může na první pohled působit jako studená, ale při letmém dotyku najednou vyvře. Je proto lepší ohřívat tekutiny vždy pomalu a raději ve větší nádobě.

Dodržujte návod

Ke každé mikrovlnce obdržíte návod, který tam není jen tak pro parádu. Pečlivě si jej přečtěte a dodržujte stanovené pokyny. Je třeba se ubezpečit, že mikrovlnnou troubu umíte správně ovládat a víte, jak řešit případné potíže, které by se mohly objevit.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/most-searched-products/electronics/buying-guide/microwave-oven-buying-guide-how-to-buy-right-one-for-you/articleshow/71520707.cms