Místo ušetření času prodloužení nákupu. U samoobslužné pokladny byl problém u čtyř z pěti položek

Mají zrychlit nakupování, eliminovat tvorbu front a zajistit hladký průchod obchodem především tomu, kdo má jen pár položek. Řeč je o samoobslužných pokladnách, které dnes najdeme už ve většině větších supermarketů. Princip je to dobrý a tyhle pokladny skutečně fungují – tedy, pokud zrovna nemáte stejný nákup, jako já. Když totiž nakupujete 5 věcí a kvůli čtyřem za vámi musí na pokladnu obsluha, rychlost nákupu to moc nezrychlí. Naopak.

Je vám 18?

První problém nastává při koupi alkoholu. Je úplně jedno, zda je to malé pivo, nebo lahev tvrdého. Obsluha musí potvrdit, že ten co si alkohol kupuje, je starší 18 let. Naštěstí ve svém věku už nemusím ukazovat občanku, takže jenom čekám, až přijde obsluha a vše mi na kase odpípne.

Doporučený článek:  Podzim přeje novým výzvám. Pohyb venku zažene deprese a udrží tělo v kondici

To je nebezpečné

Kdo by čekal, že problém na samoobslužné pokladně nastane také v případě, že si koupíte čistič na WC. Z důvodu, že se jedná o poměrně agresivní, žíravou sloučeninu, je třeba zamezit, aby se produkt dostal do rukou třeba malých dětí. Takže komplikace číslo dvě a nutnost dalšího schválení a potvrzení toho, že je vše v pořádku.

Až moc lehké

Problém číslo tři nastal se sáčkem pudinku. Patrně byl až příliš lehký, protože ho váha samoobslužné poklady vůbec nezaznamenala. Displej stále hlásil, že se má produkt položit do taškové zóny. Tam ale už dávno ležel. Obsluha tedy musela odkliknout, že je vše v pořádku, že je pudink kde má být a může se pokračovat v markování.

Doporučený článek:  Během zimy udrží tělo v kondici oblíbené aktivity

Jiná gramáž

Holt se to pekařům asi zrovna nepovedlo, protože 5 rohlíků, které byly správně namarkované a které skončily v taškové zóně, odmítala samoobslužná pokladna uznat, protože byl rozpor ve váze. V té, na kterou je váha naprogramovaná a v té, kterou pět rohlíků opravdu mělo. Obsluha pokladny tedy zkontrolovala že bylo načteno správné zboží v odpovídajícím počtu a potvrdila správnost.

A je to

Na závěr už jenom jedna krabice mléka. Tady proběhlo vše v pořádku. Tak už pouze výběr platební metody, přiložení karty, sbalení nákupu a odchod. No, že by to bylo rychlejší než na klasické kase, kde zrovna nebyla žádná fronta? Rozhodně nebylo. A nejhorší je, že není moc možností, jak podobná zdržení eliminovat, snad jen kupovat věci, u kterých problémy nehrozí.

Zdroj: Autorský text