Mléko působí blahodárně na pokožku a vlasy

Mléko patří mezi velmi oblíbené nápoje především u nás v Česku. Jeho spotřeba se pojí většinou s vařením či pitím. Jak je známo, mléko má příznivé účinky pro naše zdraví, ale věděli jste, že ho lze využít i k něčemu jinému? Například k leštění stříbra? Jaké je jeho další využití?

Hydratuje a vyživuje pokožku

Mléko dokonale působí na pokožku, hluboce ji vyživuje a zvláčňuje. Rozhodně stojí za to tento bílý nápoj přidat i do koupele. Účinky poznáte již po prvním použití. Vaše kůže tak bude mnohem hebčí a vláčnější. Pokud tak uděláte pravidelně, budete stárnout mnohem pomaleji.

Doporučený článek:  Zápach po přípravě ryb lze eliminovat pomocí koření nebo jiných vůní
Zdroj obrázku: Freepik

Zbaví vás akné

Mléko je také skvělé pro podrážděnou a začervenalou pokožku, na černé tečky, a dokonce pomáhá léčit záněty kůže. Stačí, když si na obličej nanesete mléčný obklad. Namočte gázu nebo tampony do mléka a položte je na obličej. Buď na celý obličej, nebo pouze na postižená místa. Nechte působit třicet minut a poté obličej opláchněte teplou vodou. Opakujte každý druhý den po dobu několika týdnů.

Vlasy budou krásné

Jestliže máte suché a poškozené vlasy, pomůže vám mléko. Naneste ho na vlasy a počkejte přibližně půl hodiny. Poté opláchněte běžným způsobem. Již po prvním použití budou vlasy hebčí a lesklejší.

Doporučený článek:  NEAT: Metoda, jak zhubnout bez mnohahodinového cvičení v posilovně
Zdroj obrázku: Freepik

Stříbro bude lesklejší

Mléko odstraní nečistoty a jiné usazeniny ze šperků, ale i stříbrných příborů. Použití je jednoduché. Nalijte do hrnce mléko a vložte do něj stříbrné předměty, které potřebujete vyleštit. Po třiceti minutách vyjměte z mléka, opláchněte vlažnou vodou a vyleštěte jemným hadříkem.

Zklidní popáleniny

Dokáže zklidnit podrážděnou kůži a urychluje hojení ran. Tudíž bude dokonale působit i na popáleniny všeho druhu. Vezměte si ručník nebo gázu, namočte ji v mléce a položte na pokožku po dobu dvaceti minut. Tento postup doporučujeme praktikovat několikrát denně. Tato technika je ideální pro popáleniny od slunce.

Zdroj: https://www.rd.com/article/clever-uses-for-milk/