Mokré prádlo může uschnout mnohem rychleji. Šikovné triky usnadní oblékání doma i na cestách

Může vás zastihnout náhlý liják během cesty nebo jednoduše potřebujete kousek oblečení, který se zrovna vypral. Jak ale urychlit proces sušení? Jde to, a dokonce i bez sušičky. Stačí znát několik chytrých triků, díky kterým budete vždy připraveni zatočit s mokrým oblečením.

Extra ždímání

Pokud jste zrovna vyprali oblečení, které potřebujete co nejrychleji obléknout, pak se vyplatí dát ho ještě na chvíli do pračky a zvolit volbu extra ždímání nebo odstřeďování. Abyste se rychleji zbavili vlhkosti, můžete do bubnu přidat pár tenisových míčků, které efektivně vytlačí vlhkost. Nejlepší je dát do pračky pouze oblečení, které je potřeba okamžitě. Čím více oděvů v pračce bude, tím méně efektivní odstřeďování bude.

Doporučený článek:  Do Egypta mě už cestovky nedostanou: Žhavý románek mě připravil o finance a iluze o místních mužích

Použijte ručník

Jedná se o metodu, která bude fungovat jak doma, tak během výletů na místa, kde nemáte přístup k sušičce ani pračce. Mokré věci položte na froté ručník a poté je srolujte a vyždímejte. Tkanina, která snadno absorbuje vodu, bude absorbovat také vlhkost z vašeho oblečení. Sušení může být dostačující pro tenké blůzy nebo oblečení z nesavého polyesteru. V případě džínů nebo svetrů budete s největší pravděpodobností muset sáhnout po jiných metodách.

Zdroj obrázku: Freepik

Síla fénu

Proud teplého vzduchu směřujícího do vlhkého oblečení vám pomůže urychlit proces sušení klidně i o několik hodin. Jak efektivně sušit oděvy fénem? Začněte tak, že fén strčíte do jednoho rukávu nebo nohavice a zbývající otvory ohněte nebo utěsněte kolíčky na prádlo. Jde o vytvoření uzavřeného prostoru uvnitř oděvu, aby vzduch unikal co nejméně. Po vysušení jedné nohavice nebo rukávu přejděte na další a stejný postup opakujte ve všech částech oblečení.

Doporučený článek:  Díky jedinému tlačítku bude klimatizace v autě fungovat mnohem lépe. Málokdo o něm však ví

Zkuste žehličku

Sušení některých hutnějších tkanin může trvat skutečně dlouho. Tento proces lze urychlit žehličkou. Při sušení prádla žehličkou by měla být teplota přizpůsobena typu látky. V opačném případě může dojít k poškození oblečení. Výhodou žehlení mokrého oblečení je nejen zrychlení doby schnutí, ale také to, že oblečení bude rychleji a lépe vyžehlené než při běžném postupu za sucha. Tento trik tedy můžete využít, i když zrovna nepospícháte.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-dry-clothes-fast/