Mravence z našeho domova pomůže vyhnat okurka

Mravenci jsou malý, neškodný a poměrně užitečný hmyz, který často najdeme na dvorcích, v zahradách, na loukách a v lesích. Když se ale ocitnou v našich domácnostech, není to nic příjemného a my je začneme vnímat jako škůdce, které je nutné co nejdříve vyhubit. Daleko lepší je přitom vyhnat je pomocí ekologických a přírodních prostředků.

Užiteční pro přírodu, katastrofa pro domácnost

Mravenci se vyskytují v téměř všech zeměpisných šířkách. Po celém světě žije až 12 000 druhů, ačkoliv u nás jich najdeme jen něco kolem stovky. Mravenci tvoří velmi složitá společenství s jasnou hierarchickou strukturou a přidělenými úkoly. V každém mravenčím společenství najdeme dělnice, které staví mraveniště a brání ho, shánějí potravu a starají se o potomstvo. Dále se zde nachází samci, jejichž jediným úkolem je oplodnit královnu, poté umírají. Královna klade vajíčka.

Doporučený článek:  Šťovík koňský nelze přehlédnout. Tato podzimní bylina nesmí chybět v žádné domácí lékárničce

V organizovaném společenství mravenců každý plní svou funkci, která mu byla přidělena, a přispívá tak k fungování celého mraveniště. Mravenci pracují neustále, kypří půdu a obohacují ji. Přispívají k udržení rovnováhy v přírodě tím, že roznáší semena rostlin. Pro ekosystém jsou tedy nesmírně důležití.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní odpuzovač mravenců

Když se nám ovšem mravenci nastěhují do domácnosti, vnímáme je jako škůdce, kteří ničí naše zásoby potravin a v někom mohou vyvolat vlnu odporu. Při jejich zpozorování byste měli okamžitě jednat, ale není nutné je hned zabíjet a hubit škodlivými chemikáliemi. Na pomoc si můžete vzít oblíbenou zeleninu.

Doporučený článek:  Se špinavými botami do pračky. Při dodržení několika pravidel budou znovu jako nové

Pokud chceme mravence vyhnat z domu, stačí jim naservírovat salátové okurky. Zeleninu nakrájejte na plátky a rozložte na místa, kde se nejčastěji vyskytují. Můžete použít i jen samotné slupky, které hromadí hořké cucurbitaciny. Právě ty mravenci tolik nenávidí. Jejich vůně je nejen odpuzuje, ale zároveň působí jako jed. Nezapomeňte okurky často měnit, aby nezačaly hnít.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/12-tried-and-true-tricks-to-stamp-out-ants-47515