Nečekaný žrout elektřiny: netěsnící lednice je pro rozpočet pohroma, zachrání ho bankovka

Lednice je jedním z domácích spotřebičů, které používají elektrickou energii neustále. Je těžké si představit život bez tohoto spotřebiče, protože v něm skladujeme mnoho potravin. Když lednice funguje správně, potraviny jsou v bezpečí a vydrží dlouho čerstvé. V opačném případě se jídlo zkazí a zároveň zaplatíte zbytečně mnoho za energie při vyúčtování.

Ušetřete s dobře fungujícím domovem

Správná teplota v lednici je velmi důležitá pro potraviny, ale také pro vaši peněženku. Potraviny zůstanou čerstvé a vaše peníze doma místo toho, abyste je věnovali distributorovi elektřiny. Vyzkoušet musíte hlavně těsnění lednice, protože kvůli tomu možná spotřebuje více energie, než je nutné. To povede ke zvýšení nákladů na provoz lednice, což rozhodně nechcete.

Doporučený článek:  Sladké pokušení i netradiční večeře: několik přísad vyšvihne ovesnou kaši mezi špičkové pokrmy

Stejná věc ale neplatí pouze u lednice. Všechny spotřebiče, které máte doma, by měly být kvalitní a měly by správně fungovat. Vždy vybírejte spotřebiče s energetickou třídou A, protože se vám rozhodně vyplatí. Během používání neustále kontrolujte, jestli pracují správně. I menší porucha přístroje může způsobit, že bude potřebovat více elektřiny, než je nutné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zkontrolovat těsnění lednice?

Máme pro vás dobrou zprávu. Existuje velmi jednoduchý způsob, jak můžete zkontrolovat, že vaše lednice správně funguje. A hlavně že se správně zavírá. Utěsnění je velmi důležité, a přitom na test nepotřebujete žádné speciální vybavení. Postačí vám obyčejná bankovka nebo jednoduše čistý papír. Trik je velmi snadný a zabere vám jen pár vteřin.

Doporučený článek:  Černý bez posiluje imunitu a zpomaluje stárnutí organismu

Přitom díky tomuto triku můžete ušetřit tisíce korun každý rok. Bankovku nebo papír vložte mezi těsnění dvířek lednice. Zavřete ji a potom se opatrně pokuste papír nebo bankovku vytáhnout. Jestli bankovku nemůžete snadno vytáhnout, vaše lednice velmi dobře těsní a nemusíte se ničeho obávat. Test byste přitom měli udělat po celé délce dveří lednice, protože může být těsnění poškozené jinde.

Zdroj: https://greenlivingideas.com/2014/07/29/check-seal-fridge-oven/