S mastnými nečistotami v kuchyni pomůže ocet nebo čpavek

O domácnost se většina lidí stará pravidelně, ale jsou období, kdy se chceme pustit do většího úklidu. Pokud jsme to nestihli před vánočními svátky, nabízí se nám jaro. S prvními jarními paprsky totiž v domě uvidíme i zanedbané kousky nábytku, které po očištění doslova volají. Mezi nepopulární části kuchyňské linky patří její vrchní část, která bývá velice mastná. Jak na tuto mastnotu?

Pomocník přímo z kuchyně

Zázračným ekologickým pomocníkem je ocet. Tento levný čistič během chvilky rozpustí odolné nečistoty. Do lahvičky s rozprašovačem nalijte jen ocet nebo roztok vzniklý smícháním octa a vody a můžete se pustit do úklidu. Nastříkejte ocet či octový roztok na mastné skříňky a nechejte 10 minut působit. Poté skříňku vlhkým hadříkem otřete a druhou utěrkou vytřete do sucha. Budete překvapeni, s jakou rychlostí mastnota zmizí. Ocet také skříňky dokonale vydesinfikuje a zbaví nežádoucích mikrobů.

Doporučený článek:  Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Vyrobit si je může každý během chvíle

Pokud ocet nepomáhá nebo vám nedělá dobře jeho zápach, je na řadě jedlá soda. Smícháním 5 lžic jedlé sody s litrem vody vytvoříte dokonalý odmašťující čisticí prostředek. Do tohoto roztoku namočte hadřík, kterým jemnými pohyby uvolníte mastnotu z kuchyňského nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Na odolné nečistoty trocha chemie

Připravením roztoku z jedné polévkové lžíce čpavkové vody a litru kohoutkové vody vytvoříte silný a účinný čisticí prostředek. Díky tomuto prostředku se velmi snadno a rychle zbavíte jakékoli nečistoty a hlavně mastnoty z kuchyňské skříňky. Po aplikování tohoto čističe skříňku otřete vlhčeným a poté i suchým hadrem.

Doporučený článek:  Tipy pro vyčištění dřezu a eliminaci zápachu v kuchyni

Jak mastnotě na skříňkách zabránit úplně?

Budete se divit, ale tomuto náročnému a neoblíbenému čištění se můžete zcela vyhnout. Existuje jednoduchý způsob. Stačí navrch kuchyňské linky položit staré noviny. Tyto noviny nasají mastnotu i vlhkost a po čase je velmi snadné je vyměnit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-clean-wood-kitchen-cabinets-3017289