Zápach cigaretového kouře eliminují citrusy, dětský zásyp nebo káva

Kouření škodí zdraví, cigaretový kouř je nepříjemný a velmi obtěžující, k tomu může vyvolávat zdravotní obtíže, což si mnoho kuřáků neuvědomuje. Stačí pár vykouřených cigaret v interiéru a cigaretový zápach se během chvilky dostane do záclon, závěsů nebo dalšího bytového textilu, o oblečení ani nemluvě. Co v takovém případě dělat? Existují levné a efektivní metody, jak se rychle dotěrného zápachu zbavit. Pomohou citrusy, jedlá soda i kávová zrna!

Citrusy zbaví zápachu

Citrusové plody, citrony a pomeranče mají čisticí a antibakteriální účinky. Jsou ideální pro použití do osvěžovačů, zvládnou odstranit i nepříjemný kouřový zápach. Sušené nebo čerstvé plátky se mohou položit na talířek do interiéru, kůra se může přidat přímo do pračky, aby se textilie zbavily zažraného pachu.

Doporučený článek:  Koupelna není vhodné místo pro uložení make-upu, žiletek nebo léků

Dětský zásyp na oblečení

Nechutný cigaretový zápach může vyvolávat u nekuřáků nebo dětí nevolnost, proto je vhodné po kouření v místnosti okamžitě vyvětrat a textilie smradu zbavit. Velmi dobře pohlcuje zápach také dětský zásyp, který stačí nasypat na textilie nebo oblečení, které se nemůže prát příliš často. Nechá se působit asi 15 minut, poté se odstraní vyprášením nebo vysavačem, zápach okamžitě zmizí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda pomůže za všech okolností

Je levným a efektivním pomocníkem, který pomůže s úklidem a odstraněním všech druhů pachů včetně cigaretového. Jedlá soda nebo prášek do pečiva lze použít na čalouněný nábytek, koberce i závěsy. Čalounění nebo závěsy se lehce zvlhčí pomocí rozprašovače, popráší se jedlou sodou a takto se nechá hodinu působit, poté se látky vyperou nebo se čalouněný nábytek vysaje pomocí vysavače. Jedlou sodu se vyplatí přidávat i do bubnu pračky.

Doporučený článek:  Ocet vyčistí žehličku zvenku i zevnitř. S připáleninami si poradí jedlá soda

Káva provoní interiér

Dalšími výtečnými neutralizátory jsou obyčejná kávová zrna, která se nasypou do mističky a položí do jednotlivých místností. Vhodné je použití i v autě, kdy se vloží zrnka do tenkého látkového sáčku, který se uzavře a vloží pod sedačku. Kromě pohlcení zápachu se rozline prostorem příjemné kávové aroma.

Zdroj: https://texashelp.tamu.edu/browse/disaster-recovery-information/restoring-your-home-belongings/how-to-remove-smoke-smell-from-a-home/