Mlsní mravenci přicházejí bez pozvání, díky jednoduchým metodám zase rychle odejdou

Mravenci sice patří mezi užitečný hmyz vzhledem k tomu, že kypří půdu a živí se různými škůdci či mrtvým hmyzem, ovšem když se u nás doma objeví bez pozvání, nadšení nejsme. Stává se tak nejčastěji na jaře a v létě.

Samozřejmě existuje hned několik repelentů na chemické bázi, ale ty mohou být pro člověka škodlivé, až toxické. Zkuste suroviny, které máte doma běžně po ruce. Jak se snadno zbavit nezvaných návštěvníků?

Med či jedlá soda

Mravenci milují cukr, a tak je sladká vůně medu jednoznačně přivábí. V medu se vzhledem k jeho lepkavé struktuře utopí. Past připravte například do víčka od zavařovací sklenice. Do víčka dejte zhruba dvě polívkové lžíce medu, který rovnoměrně rozetřete. Ve chvíli, kdy se do pasti nachytá větší množství hmyzu, med i s mravenci smyjte a následně nástrahu opakujte.

Doporučený článek:  Kytice řezaných květů potěší každou ženu. Díky jednoduchým trikům vydrží ve vodě mnohem déle čerstvé

Jedlou sodu, sůl nebo prášek do pečiva nasypte buďto na hnízda škůdců, místa, kde se hromadí, anebo jejich cestičky. Tento krok mravence nadobro zažene. Sůl je dokonce zahubí. Na zmíněná místa lze aplikovat také pepř, protože ten tito škůdci nenávidí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselost je řešení

Máte doma citron nebo ocet? Máte vyhráno! Z citronu vymačkejte šťávu a přelijte ji do rozprašovače. Citronovou šťávou postříkejte škvíry a otvory, kterými se mravenci dostávají do vašeho domova. Postříkat můžete i venkovní okolí domu.

Doporučený článek:  Toaleta by měla být vždy hygienicky čistá. Chemické prostředky nejsou potřeba, pomůže zelenina

Odpudit je můžete i nastrouhanou citronovou kůrou. Skvělá zpráva je, že citrus neodrazuje jen mravence, ale také blechy a šváby. Pokud citronové výtažky smícháte s vodou, můžete vzniklou tekutinou vytřít podlahy v domě. Citrusová vůně všechny zmíněné škůdce odradí.

Do rozprašovače můžete smíchat také vodu s octem. Udělejte tak ve stejném poměru a aplikujte stejně jako v případě citronové šťávy. Pokud máte v okolí bydlení mravence přemnožené a nacházíte hned několik mravenišť, nalijte ocet přímo do nich.

Bojujete u vás doma s mravenci? Jaký je váš trik?

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants